• belgeselleri çok seviyor ve video çekmeden o konuyla ilgili belgeselleri izleyip özet geçiriyor.

işini çok sevmediğini ama daha sevecen ve zevk alınacak hâle getirmeye çalıştığını söylüyor. zaten ilk videosunu izlediğimde bu hisse kapılmıştım. hiç acelesi olmadan uzun uzun anlatıyor.
    o kadar kameradan çekip birleştirmesi gerçekten emek ister.
    amerika'daki insanların çoğu güzel işler çıkartıyor. her şeyi en güzel şekilde yapmayı kafaya takıyorlar. öyle şımarık saçma salak hareketlerde bulunanlar var tâbi ama çok az. amerikan kafasını alan kişi hayata gerçekten farklı bakıyor. ülkemizde kaç tane kamyon sürücüsü iki kelime bir araya getirip konuşabilir? hepsi arabesk dinlemekten hayattan bezmişler ama bu abimiz tam tersi hayat dolu.

videolarına aynı kalitede devam eder umarım.
  • bu adamın bana itici gelmesinin sebebini birkaç videosunu izledikten sonra anladım. adam eşine çok kötü davranıyor ya. şakalaşma falan değil safi kötülük. yola çıkacak diye kapıda el pençe divan bekleyen, tostunu kahvesini hazır etmiş kadına, "arabama iyi bak haaaa", "çocuklarıma iyi bak haaaa" diyor. kadıncağız "senin araban mı?" diyecek oldu, "herhalde yani, biliyorsun senin araban olabilmesi için taksitlerini senin ödemen lazım" dedi. mide özsuyum ağzıma geldi cidden.

yine de sesini çıkarmadı abla, öptü uğurladı eşini. bana o lafı söyleyecek adamın arabasını tornavida yardımıyla sanat eserine çeviririm.

fatih bey buraları okuyorsan bil ki o kadın amerika'da senden daha çok çalışıyor. o arabanın taksitini de misliyle ödüyor. çocuklarımız demeyi öğrenememişsin ama çocuklarınızı gurbette çiçek gibi yetiştiriyor o kadın.

biliyorum benim izlememem ve spam'e atmış olmam bir şey değiştirmeyecek ama yazmasaydım da rahat edemezdim.

tanım: eşine davranış şeklinden rahatsız olmayan binlerce kişi tarafından izlenen yutubır erkek adam.
  • volvocudur. vnl 750. başarılı. hem işinde hem de youtuber'lıkta. tr'de aynı kaliteyi nazım zeki uysal videolarında bulabilirsiniz. ancak produksiyon kalitesi olarak turk trucker rakipsizdir. özgün müziklerini kardeşi yapıyor. oda çok iyi. (haktan yıldırm)
    tr'deki tırcılar olduğu gibi fırfırlı perdeler, püsküller, boncuklar, yırtınan eksozlar vs bulamazsınız turk trucker'da.
  • bazi videolari guzel ama komiklik olsun diye zabah zabah gibi konusmalari itici geliyor. anladigim kadariyla karadeniz bolgesinden ama kendini acmis. hanimiyle gayet rahat video cekebiliyor.

en cok takdir ettigim esi, yenge amerika´da yasamasina ragmen bir havalarda degil ayrica kamyonda yasami devam ettirmesi, cocuk bakmasi birde yemek yapmasi emek ister.
  • abimizi birkaç aydır takip ediyorum, adam git gide kendini aşıyor. çekimler, ses kalitesi için oldukça uğraşıyor. kamera açıları, drone çekimleri harika. videoların montajını ben yapmıyorum dese de çekim açıları çok iyi. emek verdiği ortada.

10 binlerce mayl* yol giden bir adam ama sevdiği işi de yapıyor bir yandan. ailesi ile olan videoları, amerika'nın doğal güzellikleri ve amerika'daki yaşamı tatlı bir dille anlatıyor. kim bilir, belki bir gün yönetmen koltuğunda ya da bir filmde görürüz kendisini. yolu açık olsun. hem tırda, hem belgesellerinde.
  • songül karlı'nın manchester'a attığı sütyensizi ararken adama ingilizce am günü yağ...

amerika birleşik devletlerinde tır şoförlüğü yapan, gayet de kültürlü ve beyefendi bir arkadaşımız fatih yıldırım. videoların kurgusuna, montajına, editine büdütüne bayağı bayağı özen gösteren çelebi de bir insan fatih. yolu ve farı açık, bahtı güzel olsun diyorum!
  • belgesel hazırlama ve seslendirme işine de girerek çıtayı bayağı yükseltmiştir.

https://www.youtube.com/watch?v=f93z0qlanm8
  • profesyonelce videolar hazirliyan abimiz.. 5 6 kamerayla yaptigi cekimler hatta cogu zaman drone da kullaniyor videolarinda... ilk videosundan beri takip ediyoum.ımrenerek izliyorum karis karis macera dolu amerika, kiskanmiyor degilim :) yer yer bazi videolarinda ailecek cikiyorlar seferlere oglu furkan falan seviyoruz.. sadece bizim milletin yine farkini ortaya koymasi sasirtiyor beni her 10 kisiden en az 5 abi tir senin mi diye soruyor her videoda. fatih abi ilk tiri volvo vnl 780 alip ayni sirket icin kiralik olarak calisiyor , yakin zamanda bir tane de kenworth aldi. simdi baska bir turk abiyle beraber 2tane daha tir alip artik kisa mesafe calisicak gibi duruyor. severek izliyoruz abi umarim bir durum olmaz da birakmassin video yapmayi :)
  • abi yanlış anlama ama üstteki yazarın dediği gibi bende o video da rahatsız olmuştum.
    üstteki yazara katılıyorum.
  • videolarında bazen dil sürçmesi yaşadığında hemen düzeltip kendi ile dalga geçebilecek düzeyde aşmış bir arkadaş. enerjikliği, sempatikliği ve aşırı düzgün diksiyonu takdire şayan. hastasıyız.
hesabın var mı? giriş yap