• bence aşağıdaki taktiği uygulayalım daha çok nakit girer kasaya.

iki kayserili kasabada bir tiyatro açmışlar fakat kayserililer malum çok cimri, kimse para vermek istemediğinden her gün sıfır çekiyorlarmış.
    bakmışlar olacak gibi değil, düşünmüşler ne yapalım ne edelim diye.
    en sonunda birinin aklına bir fikir gelmiş.ertesi gün her tarafa ilanlar asılıyor.
    "cumartesi günü tiyatromuza giriş bedavadır."

kasaba halkı bedavayı bulmuş kaçırır mı?
    cumartesi günü tiyatro ful çekmiş, bizimkiler mükemmel bir oyun sergiliyorlar.
    herkes ayakta alkışlıyor.

oyun bittikten sonra kasaba halkı çıkışa doğru yönelmiş ama ne görsünler ?
    kapılar kilitli ve şu yazı yazıyor :
    "çıkış 10 lira"
  • yazarın rumuzunu görünce "dayın duymasın. yoksa böyle şeyler yazdığın için sana çok kızar" dediğim başlıktır.
  • yabancıların türk vatandaşlığına geçişi için türk vatandaşlığı kanunu'nda yapılan değişikliğe göre, 250 bin liralık taşınmazın peşin olarak satışının vaat edilmesi vatandaşlık kazanımı için yeterli olacakmış efenim.

kaynak

ekonomi nasıl bir girdaba girdiyse, çıkmaya çalıştıkça batıyorlar.

tanım: arapların ve bilimum ortadoğu halklarının türk vatandaşlığına geçişini kolaylaştıran hede.

edit : daha önceleri 1 milyon dolardı, sonraları 500 bin dolar oldu diye hatırlıyorum. şimdi de 250 bin'e çekilmiş.

haberde bir hata var gibi, bir kısmında 250 bin lira diyor, bir kısmında 250 bin dolar diyor, çözemedim.
  • haber hatalı yazılmış. hatta ilk okuyunca başlık açılır buna dedim ama öncesinde resmi gazete'den bakarak konuyu araştırdım. 250 bin dolar karşılığı tl bedel ile alınan gayrimenkul karşılığında verilmekte. ancak kolaylaştırılan durum şu: sen evi almasan bile 3 yıl tekrar satılamayacak şekilde ön anlaşma dahi yapsan vatandaşlık alabiliyorsun.

yani kağıt üzerinde yapılan anlaşma ile bedel dahi ödemeden -ki belli bir süre içerisinde ödenmek koşulu da var- vatandaşlık alabiliyorsun.
hesabın var mı? giriş yap