şükela:  tümü | bugün
  • yillarca sistemin sana verdigi kimlikten vazgecip kendi isteginle yeni bir kimlik secmektir benim icin. her iki ulkeye ait olmasan da vatandasligini tasimak..
    bir soz okumustum bir yerde, 'her dilde adlari vardi ama hic bir ulkenin kimligini tasimadilar' diye. kürdler olarak bir cogumuz farkli farkli kimlikler tasiyoruz. bize ait olmayan ve sistemin bunu her seferinde dile getirerek bizi ister istemez karsit olmaya iten kimlikler.

asimile edilmis olmaktan kaynakli iki dunya arasinda sikisip kaliyor insan. hic bir yere ait olamiyor. bir insana hayatta yapilabilecek ve bunu hayati boyunca tasiyacagini bir zulum olsa gerek.
    ne türksün, türk olabiliyorsun ne de kürd.
    kendi etrafinda dönen, pervane gibi döne döne atese giden bir dunyasin..

sonra tam da burda arabeske bagliyorum... aklima edip cansever'in dizeleri geliyor aklima: 'insan bazen aglamaz mi bakip bakip kendine?'
  • şu an yapmak istediğim eylem.şu kısacık ömrümüzde bu lanetli topraklarda yaşamak istemiyorum.yok mu şöyle kolayından vatandaşlık veren ülke.
  • kolumuza altın bilezik takanın, burada özür biçimde konuşmamızı sağlayanın, kordonda bira içmemizi borçlu olduklarımızın tayyip ve etrafındakilerin olduğunu sananlar tarafından eleştirildiğini gördüm ya, işte o gün tayyip sen büyük adamsın dedim.
  • turkiye yasalarinin izin vermedigi eylem, cifte vatandas olsan bile turkiyede dogmussan cikamiyormussun vatandasliktan, en azindan konsoloslukta bana oyle demislerdi adamlarin yalancisiyim bastan soyleyeyim
  • asıl mesele türk vatandaşlığından çıkmak değil (niye çıkacaksın zaten aq. dursun doğup büyüdüğün süre boyunca taşıdığın ve hakkın olan kimlik), asıl mesele nerenin vatandaşlığını alabileceksin? afganistan'sa başka, kanada'ysa başka kardeşim.
  • 5901 sayili kanunun 21. maddesine gore mumkun olan eylem. 4 sart gerekli:
    - akli dengesi yerinde olmak;
    - baska bir uyruga sahip olmak veya olacagina dair delil sunmak;
    - asker kaçagi olmamak (askerligi yapmayip tehir ettirmis olmak konsolosluk.gov 'a gore yeterli, adamin gol diyor)
    - maliye ve adliye ile sorunu olmamak :)

devlet çesitli bahanelerle içisleri bakanligi iznine tabi olan bu eyleme kafasinca engeller koyuyor fakat sartlari doldurdugumdan dolayi konsolosluga talepte bulunacagim. bakalim ne olacak.

ilgili sayfa.
  • şuradan şartlarına bakıldığında hiç kolay değildir.

a) ergin ve ayırt etme gücüne sahip olmak,
    b) yabancı bir devlet vatandaşlığını kazanmış olma kazanacağına ilişkin inandırıcı belirtiler bulunmak,
    c) herhangi bir suç veya askerlik hizmeti nedeniyle aranan kişilerden olmamak, (askerliğin ertelenmiş olması/yapılmış olması/yapılmış sayılması veya bu yükümlülükten muaf olunması gerekmektedir)
    d) hakkından herhangi bir mali ve cezai tahdit bulunmamak.
  • canım öyle bi çıkmak istese nasılmış bakmak için olmuyor mu arkadaş ?
    yanlış anlamayın türk olmaktan gurur duyarım ama merak ediyorum.merak kediyi öldürür yazmayın ergen ergen şakalar yeter amk.
  • gün boyu sol frame'i takip et.

memlekete dair en absürt 3 hadiseyi print screen yap.

tc kimlik numaran, ikamet bilgilerin, sabıka kaydın ve 2 adet biometrik fotoğraf ile birlikte kanada konsolosluğuna postala.

30 bin uçuş milin de benden.