şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu da oldu. omurgasızlığı ile bildiğimiz akit yazarı ali karahasanoğlu :" türk yargısı abd'yi dize getirdi" dedi.
  işte bunlar hep yalancıyı s.kmedikleri için oluyor.
  kanalizasyona gider
 • (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)

  adamlar birkaç ek vergi ile " koca " ekonomimizin içinden geçtiler. kimin kimi dize getirdiği çok açık bir şekilde belli oluyor. görüyorsunuz, anlatmaya gerek yok.
 • islamcı meczubun birinin yazdığı yazı. daha önemlisi okuyucu yorumları ki %90'ı bile eleştirmiş bu yazıyı, önemli olan budur heral.
 • kafasının içinde ne taşıdığını merak ettiğim yandaş yazar tarafından kaleme alınan köşe yazısı.
  --- spoiler ---

  üretim eksikliği falan hikaye.. cari açık falan palavra.. “türk ekonomisine operasyon var, operasyon” diye bas bas bağırdığımız yazılarımızdaki haklılığı ispatlayacak bilgileri bekliyoruz.. dolar inecek, tl çıkacak.. tl ile birlikte, şapkalar da, saygı ile çıkartılacak.. gerçekten de.. tahliye kararından sonraki ilk dakikalar da.. dolar biraz daha iniyor.. 5.65’e kadar geriliyor.. ama o ne? kısa sürede seyir yönü değişiyor.. biz tahliye kararı ile birlikte, abd alacağını aldı, şimdi artık doları serbest bırakır diye beklerken.. tl üzerindeki baskıyı geri çekerler diye umut ederken.. yavaştan yavaştan.. dolar aldı başını, tekrar çıkışa geçti.. bir-iki saat içinde 5,95’lere kadar çıktı.. niye ki acaba?

  --- spoiler ---

  niye ki acaba? çünkü üretim yok üretim:))
 • ülkeyi işte bu kafa yönetiyor.
  bu kafa var iktidarda yıllardır.
  bu kafa insanlara göz göre göre yalan söylüyor.
  bu kafa bu yalanlara kanıyor.
  bu kafa kendisini yerli, milli, milliyetçi görüyor.
  bu kafa kendinden olmayan herkesi vatan haini görüyor.
  bu kafa, sorgulamıyor, araştırmıyor, merak etmiyor, gerçeği bilmek, öğrenmek istemiyor.
  bu kafa, sorgulayan, araştıran, merak eden, gerçeği bilmek, öğrenmek isteyene düşman kesiliyor.

  bu kafayla hiçbir şekilde mücadele edemezsiniz.
 • bir deterjan reklamı düşünelim,reklam olarak da ev hanımlarının bir numaralı tercihini kullanıyor olsun.ayda 1 deterjan kullanıp markette en ucuzu hangisiyse onu alan ortalama bir bekar erkek bu sloganı hiçbir şekilde tartışmaz.çünkü o sloganın hedef kitlesinin içerisinde değil.tıpkı bu örnek gibi bu tarz yazar-gazeteci bozuntuları da hukuktan,siyasetten,tarihten bihaber olan ve alnı secdeye değiyor algısı yaratıldığı için oy veren seçmene hitap ediyor.bir bakıma muharrem ince nin muhalif seçmeni bu kadar heyecanlandırıp akp seçmeninin umrunda olmaması gibi.kısacası bizim bu haberi saçma bulmamız haberin etkinliğini azaltmıyor maalesef.

  tanım: paçavra bir gazetede görevini layıkıyla yapan birinin yaptığı açıklamadır.