şükela:  tümü | bugün
  • ilkel zihniyetin ürünü olan aşırı uçlar toplumlarındandır türkiye'de. hal böyle olunca her alanda olduğu gibi yemek kültürü de tam bir curcuna üzerine kuruludur. mesela bu yemekle kırmızı bir şampanya iyi gider gibi bir şey söz konusu olmaz. en acı yemeğin üzerine şekerli şerbetli tatlılar tüketilir. ara geçiş tonlarından söz etmek mümkün değildir.

edit. bir düzenlilik arz etmiyor diyoruz arkadaşım, düzeni düzensizlik üzerine kurulu olan curcunadan başka bir şey değildir. ahenkten yoksundur. mesela şu soslu etle bu içecek en iyi gider, üzerine de ancak şu tatlı yenilirse damak tadının ahengi ortaya koyulmuş hem de bünyeye faydalı olur gibi bir manteliteden yoksundur. dört tarafın denzile çevrilidir ama deniz ürünü kültürün tavada balık kızartmaktan öteye geçemez. sahil kasabalarındaki deniz ürünü yemek türlerin ziyadesiyle azdır. kusura bakmayın ama etli kuru fasulye artı pilav artı ayran özetler türk insanının yemek kültürünü. kimse bu hiç bir incelik, hiç nüans içermeyen, yemek anlayışını yüceltmeye kalmasın.
  • başlık açmışsın, ortaya bir düşünce koymuşsun, bari açıkla. şimdi cevap yazayım diyorum, neye yazacağım?
    he curcuna he!
    şampanya:(kültürümüzde yok)
    ara geçiş tonu: (ne saçmaladın, anlamadım.)
    şekerli şerbetli tatlı:(sen yeme ayı)
  • öğle yemeğinde kızartma beklerken bamya ile karşılaşmış yazar başlığı.
  • tam ciddi birşeyler yazmış galiba diye okuyordum ki, "kırmızı şampanya" diye birşey saçmaladığını gördüm ve gülerek uzaklaştım