şükela:  tümü | bugün
 • butun gun kucaginda legen, tv karsisinda fasulye ayiklayan kadinlar.
  ve bunlarin yaninda cizgili pijamalari ile bagdas kurmus carkifelek, turnike zap yapan kocalari.
 • http://www.ntvmsnbc.com/news/85507.asp
  adli haberde yeterince anlasilir sekilde ifade edilmistir. kasmaya ne hacet var.
 • sabah sabah gazeteleri okurken ve iş yerindeki zat-ı muhteremleri dinlerken iyiden iyiye sinirlenmiştim bu ne densizliktir diye. nasıl bir gazetesiniz ki mehmet özdilek'in isviçreli futbolcuya tekme salladığını, adamın düşmemek için yırtınıp koşmaya devam ettiğini, onun üzerine geriden koşan ve olayı gören arkadaşının mehmet özdilek'e tekme attığını görmezsiniz. ya da şöyle yazalım: görür de görmezden gelirsiniz. taammuden terbiyesizliktir bunun meali. gazetesine de kocaman basmış herifin tekmelediği şahsı: alt mesajlar veriyor aklınca: bu adamlar olayı başlattı diye. utanmıyor da. istiklal marşının isviçre'de yuhalanmasını "medeniyet dediğiniz tek dişi kalmış canavar" mantığıyla boy boy resimlerken, adamların ulusal marşlarını dinletmediğimizi basit bir tepki olarak sunuyor, ayıp kelimesinin esamesi okunmuyor. değilmi ki allahın her milli günü boy boy atatürk fotolarını basıp, altına da döşersin cümlelerini, "a gerzek, aynı adam intikam için önüne serilen yunan bayrağını ezip geçmedi, o kadar basit bir kıstasla işi gücü olmadı, buyur bunu da yaz" demezler mi? "ayıptır çocuklar yaptığınız, onlar medeniyet beşiği olarak lanse etselerde kendilerini asıl medeniyet beşikte değil beşiği yapandadır" diye neden uyarmazsın halkını? bir de basının öncü olduğundan dem vururlar. evet öncüsünüz güzelim de neyin: vandalizm? standart zeka? aman ha sakın azıcık düşünüp sorgulayıp ta o pırıl pırıl hiç kıvrımlanmamış beyninizi yormayın mantığı? neyin? hiç bir şey değil de ben de türküm ama aynı zihniyete sahip değilim. gerzeklerin zihniyetinin de üst kimliğime yakıştırılmasından memnuniyetsizim.
 • mustafa kemal'in "bayrak bir milletin en asil değeridir" sözünü zerre kadar dikkate almamış, kendisine yapılan çirkefliğin on mislini yapmayı marifet , vatanseverliğine apolet sanan bir zihniyettir ne yazık ki .
  (bkz: pop milliyetçilik)
 • webcamin karşısına geçip "video youtube da izlenir" yazılı pankart açan zihniyete türk zihniyeti denir.
  (bkz: maç trt de izlenir)
 • ortak kullanıma açık mı? bana yar değilse koy g.tüne gitsin.

  han tuvaletleri, apartmanın bodrum depoları, sokaklar, ikili eğitim yapılan sınıflar, apartman girişleri bu yüzden hep pistir.
 • nerede beleş oraya yerleş.

  aş bulunca yumul,iş olunca kaybol.

  vs.
 • "girişimci olma, çalışan ol."

  osmanlı zamanında ticaretle uğraşan türkler çok garip karşılanırdı, şimdi ise veliler çocuklarına girişimci değil işçi olmasını salık veriyor.
 • özünden sapmayanı yani özü yunus emredir.