şükela:  tümü | bugün
912 entry daha
  • hayır benim annamadığım yanlızca ekşi sözlük de mi var böyle insanlar! bana çok dokanıyor mesala...

birisi hemen bir yalnış yaptığı zaman karalamalar. gerçekden dinazor gibisiniz. dil bilim denilen şeyi hala anlamamakda ısrar ediyorsunuz. birde gurupça saldırıyorlar mesaj kutusuna. aferim size!

edit: ironi lan bu
  • ruh hastalığı değildir.
    olması gerekendir.
  • boku çıkarılmadığı, kalabalık ortamlarda insanlar bozulmadığı sürece ruh hastalığı değildir. esas ruh hastalığı, üniversite bitirip ekleri doğru yerde ayırıp ayırmamayı bilmemek, soru ekini bitişik yazmak gibi abuk sabuk işler yapmasına rağmen bunu normal görebilmektir.

ne sikime okudun arkadaşım o zaman, üniversite bitirene dek aşağı yukarı 20 sene okuyorsun, bu 20 senenin neredeyse tamamında türkçe dersi var. ayıp.
  • ''bir şey, her şey, hiçbiri, birkaç'' gibi kelimelerin yanlış yazılmasına takılmayan ruh hastalarıdır. ama gidip de ''bendeki'' kelimesini ''ben de ki'' diye yazarsanız ağzınıza sıçarlar. ben de sıçarım, yalan yok. türkçe derslerinize müdür yardımcısı girip ''yağ satarım bal satarım'' mı oynattı lan? ayıptır, günahtır. az dikkat edin.
  • entrylerden anlaşılabileceği üzere hepimizin içine dahil olduğu grup.

yalnız şöyle bir durum var ki ne kadar ruh hastası da olsam egzoz kelimesini tek seferde doğru yazamıyorum. her seferinde bir tdk ziyaretinde bulunmam gerekiyor. bunca sene hiç öğrenemedim, beynim kabul etmiyor bu bilgiyi. bana göre egzos o.
  • sözlükte var olan takıntılı insanlardır. nitekim sözlük formatı gereği en büyük dilbilgisi hatası zaten yapılmakta ve büyük harf kullanımı bulunmamaktadır. böyle büyük bir dilbilgisi hatası varken yazarların entrylerine dil uzatmak samimiyetsizlikten başka bir şey değildir.

edit:imla (birşey değil bir şey)
  • bunların bir de, gördüğü ilk yazım ya da dilbilgisi hatasında "...'den sonrasını okumadığım entry" yazıp kendilerince ayar verenleri var. insanlar bazı kelimelerin yazılışını bilmeyebilir; ya da yazarken gözünden kaçmış olabilir. güzelce mesaj gönderip uyarabilirsiniz.

"...den sonrasını okumadım" diyen çokbilmiş ve tahammülsüz arkadaşlar böyle her yazım hatasında okumayı bırakacaklarsa, entelektüel hayatları pek uzun sürmeyecek demektir.
  • kendi dilini konuşamayıp, yazamayıp bir de bunun farkında olup savunmaya geçenlerden daha fazla ruh hastası değildirler.
  • bunu görüp nasıl ruh hastası olayacağım acaba? ki o kadar da takıntılı değilim yani aslında.
  • dil bilgisi kurallarını öğrenip uygulamaktan aciz olan ve öğrenebilmesine rağmen önemsiz görecek kadar kafası az çalışan olmak üzere iki tip insandan başka kimseden duyamayacağınız saçma yakıştırma. (veya suçlama da denilebilir ama ruh hastası olmak tam olarak bir suç sayılmaz.)
    kardeşim oturun kuralları öğrenin. kendinizi yazılı olarak da ifade edebilmeyi başarın. böylece normal ve toplumsal gerekleri yerine getirebilecek sağlıklı, güvenilir, iletişim kurulabilir ve zeka seviyesi yerinde insanlar olarak (sizin deyiminizle ruh hastaları olarak) görülmeye başlanırsınız. iyi bir şey yani...
13 entry daha