şükela:  tümü | bugün
  • az önce denk geldik kendisiyle. kimbilir kaç yıllık para.
    " güldüm.. "

eve gelip televizyonu açtım, haberler var.
    " fetö operasyonu kapsamında 40 kişiyi daha almışlar. 32 tanesi asker."

sonra tanıdık bir ses duydum. mâlum bir ses..

" bağımsızlığımıza kasteden bu alçaklarla muhattap olmuş, onlara çanak tutmuş herkesten hesap soracağız. " diyordu o mâlum ses..

"vay be" dedim, helal olsun..

sonra cebimdeki para aklıma geldi. çıkartıp tekrar baktım.
    " güldüm.. "

ulan hepiniz ordaydınız be!!
  • zamanında ''ben sizin huzurunuzda ölecek kadar şanslı biri değilim ühüühühühhüh'' diyen bir zihniyete basılan paradır.

bas bas paraları fetöye, bir daha mı gelecez dünyeye...
  • değeri yaklaşık 90 tl falan etmekteydi darbeden önce. sonra millet suya falan atmıştır başları belaya girmesin diye.
  • darphaneyi de fetöden kapatsanıza lan !
  • bylock yüklü birkac adam aradi diye gazeteciler hapse giriyor.

darbeci cemaat icin para basanlar, onlara müsade edenler ve bu paranin basilmasini destekleyenler, "seni cok özledik", "bitsin artik bu gurbet" diyenler ise göklere cikariliyor.

ben anlamadim, bu darbeci cemaati desteklemek kötü mü iyi mi?
  • basılmasındaki en büyük sebep olan fethullah gülen'ın anasının amına koyayım.

şarlatan orospu cocugu. fem dersanesine giden orospu cocugu arkadaşlarıma bakınca bile nasıl bir ibne olduğunu biliyordum. zeki miyim evet? zeki olmayan biri de bunu bilebilir mi? evet. ee daha ne nasıl bu adam bu kadar büyüdü?
  • akp tarafından basılmıştır...

kimse feto meto demesin, fetonun para basma yetkisi yok, karar en tepeden çıkıyor...
  • bundan takriben üç yıl önce bu zamanlar, mezarlık ziyareti dönüşü, dolmuşçu bir yavşak tarafından para üstü olarak elime tutuşturulan, a.k. partisi'nin fetoşa değgin kıvanç nişanesi.
    dolmuştayken kontrol etmeden cebime attığım için bende de mallık yok değil.

sonrasında, tutarını ucu ucuna denk getirdiğim market alışverişi nihayete eriyorken -kasiyere takdim edilen madeniler tek tek kasanın bozukluk bölmesine atılmaktadır şıkırtılar eşliğinde- bir anlık sessizlik akabinde; ''yalnız bunlar artık tedavülden kalktı, kabul edemiyoruz.'' tümcelerinin kulaklarımda yankılanması ve kasiyer kızın tarafıma uzattığı, o bokum bokum boktan dizaynıyla adeta suratımda patlamış minik bir muz cumhuriyeti mizahıdır da kendileri.

perde, gönülsüzce kasada bırakılan birtakım içecek ve sövgüler eşliğinde çöp konteynerine uğurlanan meymenetsiz metal parçasıyla kapanıyor.