şükela:  tümü | bugün
  • telefonumun ekranı kırıldı, 532'yi aradım.
    1.arama: gidin bir tim'e bırakın, yedek telefon verilecek.
    gittim, öyle bir hizmet yok dediler.
    532'yi arayıp bilgi alın dendi.

2.arama: platinum müşterilerimizin evine kargoyla yedek telefon geliyor tamir olana kadar, kargocuya veriyorsunuz bozuk telefonu.

aradan 15 dakika geçti arama aldım, kusura bakmayın yanlış bilgilendirme olmuş, sadece ankara ,istanbul,izmir, bursa, ve kocaeli'nde bu hizmetimiz var,dedi.
    bunun üzerine kocaeli'nin uygun olduğunu belirttim, meğer platinum personeli gelip alıyormuş, varsa yedek telefon veriyomuş....varsa!!!!

3.arama: sakaryadaki kvk'ya bırakmanız yeterli, numarası ...........

aradım, "samsung yetkili servisine hoşgeldiniz"
    dedi; ki cihazım iphone, neyse dedim, telefon in 3'e bastım, kimse açmadı...

en son artık aldığım yere gittim, bu seferde 532'yi arayıp bir onarım dosya numarası istiycez dendi; aradık.

4.arama: görüşmenin sonunda, bu numarayı mesaj yoluylamı istersiniz yoksa arayalımmı dendi; mesaj dedim.

aradan 4 saat geçti ve telefonumu biri çaldırdı. çevremde çaldıracak kimse olmadığı için telefona bakmadım bile yanlışlıkla arandığını düşündüm. toplam 4 saniye bilemedin 5 saniye çaldı.
    sonra telefonu elime aldığımda; aklımdasın çaldırması yapanın turkcell olduğunu gördüm.

5.arama: size ulaşılamadığından işleminiz iptal olmuş yeniden başlatmak istermisiniz?

e ben mesaj istedim niye çaldırdınız diyince tık yok, yeniden işlemi başlatmamı istermisiniz diyor....

aklınız varsa, turkcell'den uzak durun.
    telefonum tamirden gelsin, ilk iş operatör değiştireceğim.

sonuç: sadece ekranı çatlayan telefonum komple değiştirildi.
    ekran değişim ücretinin 20% değil, telefon değişiminin 20% dolayısıyla 600 lira ödemek zorunda bırakıldım.
    kvk onarım yapmıyormuş, direk değiştiriyorlarmış.