şükela:  tümü | bugün
  • turkcellin yeni mobil mesajlaşma uygulaması

"turkcell bip için bir data kampanyası düzenleyen turkcell, uygulamayı kullanırken harcadığınız/harcayacağınız ilk 1 gb’ı hediye ediyor. anlık mesajlaşma uygulamalarının çoğu ile benzer özellikler taşıyan bip’te, rehberinizde yer alan kişileri dilerseniz favori listenize ekleyebiliyorsunuz. bu arada turkcell bip uygulamasını diğer operatörlerin müşterileri de sorunsuz olarak kullanabiliyor yani bip, sadece turkcell müşterilerine özel olarak sunulan bir servis değil."

ayrıntılar:
    turkcell bip detaylar
  • diğer mesajlaşma programlarında ne farkı var onu anlamış değilim.ekstra bir özellik olsa amenna diyeceğim..bunun yerine daha işe yarar projelerle çıksa keşke..

işin özü son kullanıcı için pek de gerekli olmayan uygulama.
  • daha yüklemedim ancak sanıyorum ki fark ifadeler, çay simit falan filan var. turkcell'in ne boka yarayacağını bilmediğim anlık mesajlaşma programı.
  • yüklemem ve silmem bir olan program... gayet gereksiz ve tırt...
  • whatsapp, viber, message me gibilerden farkı sms entegrasyonudur. yani bunu aynı zamanda sms göndermek için kullanabilirsiniz. bip olanlara bip üzerinden olmayanlara sms üzerinden yazmaya devam edebilirsiniz.

yakın zamanda hangoutsun yaptığı gibi sms ve bip mesajlarını tek ekranda buluşturmaca.

tutulur mu? bence tutulmaz.
  • mesajlarda yazılan kelimeleri bir güzel dizinleyip, kişisel detayları pazarlamaya imkan sağlayabilecek bir servis.

(bkz: gizlilik)
  • whatsapp a rakip olmak istiyorsa 3 aylık 1 gb bedava kullanımdan daha fazlasını sunması gerekiyor. bu süreyi daha uzun tutup müşteri çekebilirler. turkcell in avantajı eğer yapılırsa sadece bu programa yönelik internet paketi satarak kullanılabilir olması olacak. tabi bu da mesaj paketlerine büyük darbe olur. tam bir karmaşa adamım.
  • bir whatsapp degil.
  • türkiye'ye özgü ikonlar kisvesi altında facebook'ta reklam vermişler. ikonlarda da pide, simit, lahmacun, sucuk falan var.

--- temsili reklam konuşması ---

+aaa harika! gelirken [martı ikonu]lara [simit ikonu]at :d :d
    -haha tamam [çay ikonu] içerim belki ;)
    -[kumpir ikonu*] yer miyiz bugün?
    -(kendi sorusunu kendi cevaplıyor) tabi kiii!!!!

--- temsili reklam konuşması ---
    ayrıca rakı ikonu da balık ikonunun yanında. adamlar her kesime hitap etmeye çalışmış.
    ben böyle osuruk reklam görmedim.
  • 31 aralık 2014 tarihine kadar internetinize dokunmadan mesajlajmanızı sağlayan uygulama. başka operatörlerin kullanabileceği yazıyordu, denemek için arkadaşımdan rica ettim. arkadaşım avea'lı uygulamayı indirdi mesajlaştık.. derken arkadaşıma da bana gönderilen "bip mesajlasmalarinizda gecerli turkcell'lilere ozel hediye internetiniz tanimlanmistir.31 aralik 2014'e kadar bip'te mesajlasirken internet ucreti odemezsiniz." mesajı gönderildi.

büyük ihtimalle otomatik mesaj sistemidir.. bu yüzden yanlış mesaj göndermişlerdir.. ama test edildi onaylandı.. başka operatörler de kullaniliyor.

2. test edip onayladığım ise 450 mb netim vardı.. 30 dk önce indirip 20 dakikadır mesajlaşıyorum hala 450 mb netim mevcut..

şimdilik güzel duruyor.. tek kötü yanı, 570 kişilik telefon rehberimde bu uygulamayı kullanan sadece 3 kişi var amk..