şükela:  tümü | bugün
  • üst edit: başlığın ilk hali (bkz: turkcell'in faturalı müşterilerini s.kmesi) idi. saatlerce uğraşıp turkcell'in yaptığı anal penetrasyona nasıl en terbiyeli başlığı bulacağımı düşünürken bulmuştum bu başlığı.
    üç-dört saatte yüzden fazla mesaj gelmiş. yemin ederim ki "sen haksızsın" diyen yok. attığınız mesajlar için teşekkür ederim saygıdeğer yazarlar. bu başlıkta gündem olunsa bile turkcell'in biz enayileri takmayacağını biliyorum. en güzeli tepki koymak ve turkcell faturalı hatları kapatmak olacaktır. tasarruf edilen yıllık 4-5 bin liraya da iyi bir telefon alınıp sevdiğimiz birini sevindirebiliriz.

https://eksiup.com/p/td325824r38n

işte fatura detayı

en hafif tabiriyle adiliktir.

turkcell faturalı hat kullanan müşterilerini enayi yerine koyuyor.

taaa geçen milenyumdan aldığım hattımı en ucuz tarifeye geçirmek istedim. internetle fazla işim olmadığından bir sene önce de en ucuz tarifeye geçtim. 50 tl ödediğim faturam şimdi 70 tl ve sadece 4gb interneti var. bu ay limiti aştım, güncel faturam 144 tl.

lan ben parayı yoldan mı topluyorum şerefsizler? 144 tl ne lan adiler? yarın bimcell'e geçeceğim. size de bundan sonra 1 kuruş kazandırırsam yazıklar olsun bana.

çok sinirli olduğum için doğru düzgün entry giremiyorum, özür dilerim. ama senin amk turkcell!

edit: #100650459

bir firmadan (en bilinen kurumsal firmadır herhalde) ahlak beklemek aptallıkmış. çünkü bütün firmalar bizi sikmek istiyormuş. kendimizi siktirmemek için muhasebeci edasıyla hesap kitap yapmak gerekiyormuş.

sayın yazar; benim öfkem turkcell'in yaptığı ahlaksızlığa. 4gb internetli fatura 70 tl olur mu? turkcell'in yaptığı tam anlamıyla şark kurnazlığı. ben bedava hizmet istemiyorum. ödediğim faturama göre hizmet istiyorum.

"ben yüz kişiyi sikeyim, 10 kişi hakkını aramasa kârdır." anlayışına karşıyım. bu şöyle bir şey: "ben yüz kişinin cüzdanını cebinden çekeyim, 10 kişi çakmasa kârdır."

ben ahlak istiyorum. ülkede ahlak olsa hak arama adına kendimizi harcamayız.
  • kurumsalda 29 tl olan faturam bireyselde 72 tl gerisini dusunun.
  • sorun turkcell, vodafone veya türk telekom değil arkadaşlar. sorun devlet denilen şeyin ve adaletinin olmaması. evet sorun bu. bu firmaları ne denetleyen var, ne hesap soran var. zaten yönetim kurulları falan hükümetle iç içe geçmiş. turkcelle türktelekom böyle yani. vodafone derseniz o da ingiliz. biliyorsunuz ticari imtiyazları var bu ülkede. muz cumhuriyetiyiz ya. üç operatörü de kullandım. en soyguncusu vodafonedu. soygundan kastım sizden habersiz servislere üye yapma, paket aşımı yaptıktan sonra yolma vb. hepsinin müşteriyi yolmak için türlü numaraları var bazısı legal bazısı illegal yöntemler.
  • bu ülkede müşteri demek "sikilecek kaz" anlamına geldiği için firmalarda bu işin hakkını vermektedir. tuhaf olan devletin buna izin vermesidir. oooooaaaa devlet dedim arkadaşlar kusura bakmayın muz cumhuriyetinde sıradan olaylar.
  • yalnızca turkcell'e özgü bir eylem değildir. vodafone faturalı tarifeden faturasıza geçmek istediğimi belirttiğimde müşteri hizmetleri geçmemem için yığınla kampanya sundu. biraz daha uğraşsaydı şirketi üzerime yapacaktı. dedim hazır kontrat bitmiş salın beni! 45 tl'lik faturayı hiç 45 tl olarak ödeyemedim. hep 3 haneli rakamlar, hep! al birini vur ötekine yani.
  • kapalı olan mobil ödeme servisi için bile faturaya 5 tl ücret yansıtan aç gözlü firmanın davranışıdır.

savunmaları da turkcell superonline abonesi olmam. ulan zaten "4 4'lük tarife ile ev interneti birleşecek tek fatura gelecek" diye satmadınız mı bunu? 2 senedir faturaya yansıtmak paralı değildi de şimdi mi oldu? ilk çıktığından beridir turkcellliyim ama bu bardağı taşırdı çünkü haksız kazanç. her ay 150 tl öderim gıkımı çıkarmam ama o 5 tl için ailemdeki herkesin hattını iptal ettiririm.

platinum dediler ayrıcalık dediler sonra hepsini bir bir kapattılar, şimdi de "platinum black'e geç aynı şeyler devam etsin" deyip zorbalık yapıyorlar. mafya gibi giriş kolay çıkış da zor. ama taahhüt cayma bedelini diğer firmalar ödediği için artık o kozları da kalmadı. en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.

"köprüde sıra oluyor, kişi sayısını arttırın" diyenlerden değilim.
  • yurtdışında geçerli platinum tarifemi kullanabilmem için günlük 39 tl ekstra para isteyen operatör. hem ekstra para vericem hem paketimden yiyicem.
  • bağladılar bir kere keyif alıyoruz.
  • faturasızları da hallediyor. 17 mb kalmış paketten hiç bir şey yapmadıgım halde hop mesaj 7 mb paket aşımı 10 lirayı alıyor arasan yok kullanmışsınız diyecek salağım ben sanki.
  • numara taşıyana 40 lira olan tarife eski müşterisine 80 lira. neyse ki diğer operatörler de aynı şerefsizligi yapıyor. her sene operatör değiştirecegiz yapacak birşey yok.