şükela:  tümü | bugün
 • üst edit: başlığın ilk hali (bkz: turkcell'in faturalı müşterilerini s.kmesi) idi. saatlerce uğraşıp turkcell'in yaptığı anal penetrasyona nasıl en terbiyeli başlığı bulacağımı düşünürken bulmuştum bu başlığı.
  üç-dört saatte yüzden fazla mesaj gelmiş. yemin ederim ki "sen haksızsın" diyen yok. attığınız mesajlar için teşekkür ederim saygıdeğer yazarlar. bu başlıkta gündem olunsa bile turkcell'in biz enayileri takmayacağını biliyorum. en güzeli tepki koymak ve turkcell faturalı hatları kapatmak olacaktır. tasarruf edilen yıllık 4-5 bin liraya da iyi bir telefon alınıp sevdiğimiz birini sevindirebiliriz.

  https://eksiup.com/p/td325824r38n

  işte fatura detayı
  _____________________________________

  en hafif tabiriyle adiliktir.

  turkcell faturalı hat kullanan müşterilerini enayi yerine koyuyor.

  taaa geçen milenyumdan aldığım hattımı en ucuz tarifeye geçirmek istedim. internetle fazla işim olmadığından bir sene önce de en ucuz tarifeye geçtim. 50 tl ödediğim faturam şimdi 70 tl ve sadece 4gb interneti var. bu ay limiti aştım, güncel faturam 144 tl.

  lan ben parayı yoldan mı topluyorum şerefsizler? 144 tl ne lan adiler? yarın bimcell'e geçeceğim. size de bundan sonra 1 kuruş kazandırırsam yazıklar olsun bana.

  çok sinirli olduğum için doğru düzgün entry giremiyorum, özür dilerim. ama senin amk turkcell!

  edit: #100650459

  bir firmadan (en bilinen kurumsal firmadır herhalde) ahlak beklemek aptallıkmış. çünkü bütün firmalar bizi sikmek istiyormuş. kendimizi siktirmemek için muhasebeci edasıyla hesap kitap yapmak gerekiyormuş.

  sayın yazar; benim öfkem turkcell'in yaptığı ahlaksızlığa. 4gb internetli fatura 70 tl olur mu? turkcell'in yaptığı tam anlamıyla şark kurnazlığı. ben bedava hizmet istemiyorum. ödediğim faturama göre hizmet istiyorum.

  "ben yüz kişiyi sikeyim, 10 kişi hakkını aramasa kârdır." anlayışına karşıyım. bu şöyle bir şey: "ben yüz kişinin cüzdanını cebinden çekeyim, 10 kişi çakmasa kârdır."

  ben ahlak istiyorum. ülkede ahlak olsa hak arama adına kendimizi harcamayız.
 • bağladılar bir kere keyif alıyoruz.
 • bu ülkede müşteri demek "sikilecek kaz" anlamına geldiği için firmalarda bu işin hakkını vermektedir. tuhaf olan devletin buna izin vermesidir. oooooaaaa devlet dedim arkadaşlar kusura bakmayın muz cumhuriyetinde sıradan olaylar.
 • kurumsalda 29 tl olan faturam bireyselde 72 tl gerisini dusunun.
 • bilinçsiz tüketiciye müstehaktır. turkcell diğer operatörlere nazaran daha kaliteli bir hizmet vermekte. zaten en ucuz tarife kullanacak kadar telefonla yüzeysel ilişkisi olan biriyseniz en ucuz operatörden hizmet almanız en mantıklısıdır.

  bütün kullanım bilgilerinin 7/24 erişilebilir olduğu bir sistemde hata kurumun değildir diye düşünüyorum.

  ek: bundan 7 yıl önce vodafone kullanım bilgilerimi hatalı gösteriyordu. ne kadar konuşursam konuşayım ne kadar internete girersem gireyim kullanım miktarım artmıyordu sistemde. bilinçli bir kullanıcı olarak müşteri hizmetlerini aradım. böyle bir sorun var dedim. hayır sorun yok dediler. görüştüğüm müşteri temsilcisinin adını ve görüştüğüm tarih-saati bir yere not ettim. ay sonunda kol gibi fatura geldi. müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. aldığım notları aktardım ve normal fatura miktarını havale ile yatirirsam sorun olmayacağını belirttiler. bu durum 3 ay devam etti sonra düzeldi. neden? çünkü peşine düştüm, ne yapıp ne ettiğimi takip ettim.

  edit: imla

  edit 2: annemin mesleğini eleştirenden şahsıma direkt olarak hakaret edene kadar türlü negatif söylem ile mesaj kutum dolmuş. neredeyse 20 senedir faturalı hat kullanıyorum. hiç başıma böyle şeyler gelmedi. yok taahhütsüz tarife alın da bilmem ne diye akıl vermişler. taahhüt iki taraflıdır arkadaşlar. taahhütünüz bitmeden faturayı değiştiremezler. ımzaladığınız şeyleri okuyun. ılk bir yıl şöyle sonraki 2 yıl böyle diye yazıyorsa yapacak bir şey yok. ımza atmadan önce düşünün. herkes sosyalist bir yerde yaşıyor da bir tek ben mi kapitalizmin göbeğinde yaşıyorum anlamadım. hayat böyle bir şey arkadaşlar azıcık siz de dikkat edin.
 • yalnızca turkcell'e özgü bir eylem değildir. vodafone faturalı tarifeden faturasıza geçmek istediğimi belirttiğimde müşteri hizmetleri geçmemem için yığınla kampanya sundu. biraz daha uğraşsaydı şirketi üzerime yapacaktı. dedim hazır kontrat bitmiş salın beni! 45 tl'lik faturayı hiç 45 tl olarak ödeyemedim. hep 3 haneli rakamlar, hep! al birini vur ötekine yani.
 • bilinçsiz tüketicilerin başına gelendir. bu ay 9 tl oldu, daha önce 7 tl idi. adı limitinde duran. yaptırıyorsun, sürpriz yaşamıyorsun. bir de hesabım diye bir uygulama var ki onun da adı dijital operatör oldu galiba, oradan da arada bir bakarsan neyim var neyim yok diye böyle sürprizler yaşamazsın güzel kardeşim..
 • kapalı olan mobil ödeme servisi için bile faturaya 5 tl ücret yansıtan aç gözlü firmanın davranışıdır.

  savunmaları da turkcell superonline abonesi olmam. ulan zaten "4 4'lük tarife ile ev interneti birleşecek tek fatura gelecek" diye satmadınız mı bunu? 2 senedir faturaya yansıtmak paralı değildi de şimdi mi oldu? ilk çıktığından beridir turkcellliyim ama bu bardağı taşırdı çünkü haksız kazanç. her ay 150 tl öderim gıkımı çıkarmam ama o 5 tl için ailemdeki herkesin hattını iptal ettiririm.

  platinum dediler ayrıcalık dediler sonra hepsini bir bir kapattılar, şimdi de "platinum black'e geç aynı şeyler devam etsin" deyip zorbalık yapıyorlar. mafya gibi giriş kolay çıkış da zor. ama taahhüt cayma bedelini diğer firmalar ödediği için artık o kozları da kalmadı. en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum.

  "köprüde sıra oluyor, kişi sayısını arttırın" diyenlerden değilim.
 • yurtdışında geçerli platinum tarifemi kullanabilmem için günlük 39 tl ekstra para isteyen operatör. hem ekstra para vericem hem paketimden yiyicem.
 • 1999 senesine kıyasla,2012 yılında daha fazla konuşarak, daha az ödediğimi anlamamı sağlayan sikiş.

  her ay yaptıkları kuruş oynamaları ile trilyonlar götüren şirkettir ayrıca kendileri.