şükela:  tümü | bugün
 • turkcell'in oldukça özel (!) müşterilerine sunacağı oldukça özel hizmeti/tarifesi. oldukça özel müşterilerin kimler olacağını bilemiyoruz; ama turkcell'e oldukça yüklü paralar ödeyenler olacağı kesine yakın bir ihtimal. şimdilik; asistan servisi, ayrıcalıklı fiyatlandırma, kişiye özel müşteri temsilcisi, ücretsiz concierge hizmeti, adrese gelen uzman ekipler gibi özelliklere haiz olduğu yazılmış. zamanla ve kullananlardan (bana -kesin- vermezler zaten) duyuldukça, +/- yönleri de öğrenilir elbet.

  bir alt kademesi için: (bkz: turkcell gold)

  linkini de yazayım, tam olsun: http://www.turkcell.com.tr/…atinum/turkcellplatinum

  düzelti: sağ olsun assert h uyardı; link değişmiş. ben de gereken değişikliği yaptım.
 • abone olmak için yapılacak şey:

  turkcell platinum’un birbirinden ayrıcalıklı ürün ve hizmetlerinden yararlanmaya bir an önce başlamak için tek yapmanız gereken, alo 2500 veya herkesle 1200 ekonomik konuşma paketlerinden kullanımınıza uygun olanını seçmek! turkcell platinum üyeliğiniz, seçtiğiniz ekonomik konuşma paketi üyeliğinizin başlangıcını takip eden ilk fatura döneminizden itibaren başlayacaktır..

  kaynak : http://www.turkcell.com.tr/…inumdunyasinagirmekicin
 • turkcell'i 10 yıldan fazla kullanan ve fatura tutarı belirli miktarın üstünde olan müşterilerine sunduğu süper hizmet! bugün bir kurye ile bana bir paket ulaştırdılar. içinde bazı markalardan indirim ve avantajlar sunan bir kart, ayrıca hediye olarak bir de bluetooth kulaklık göndermişler. sağolsunlar kulaklığa ihtiyacım vardı.
 • aynı bokun daha açık laciverti;
  turkcell gold olan illet, hizmet.
 • turkcell'den büyük paket seçerek kontratlı iphone 3g alanların otomatik geçtiği şey.
 • turkcellden orta paket seçerek iphone 3g alanlarında otomatik olarak geçtiği şey.
 • kesinlikle sihirli bir segmente geçişi ifade etmektedir. örneğin telefonunuzu lap top ınızla senkronize etme konusunda sıkıntı yaşarsanız, hemen mini cooper lı bir ekip adresinize gelmekte ve sizin için bu işlemi yapıp gitmektedir. alaaddin in sihirli lambası nı anımsatmaktadır bu arkadaşlar. turkcell bünyesinde olabilecek her türlü hizmeti sadece istemeniz halinde hemen size sunuyorlar. telefonunuz arıza yapmışsa gelip sizden teslim alıyor ve tamirat süresince de kullanımınıza bir telefon sunuyorlar. sıradan birisi de olsanız sizi hizmetiyle farklı hissettiriyorlar. deli gibi fatura ödemiyor da olsanız uzun yıllardır aynı hatta sahipseniz, bu gruba dahil ediliveriyorsunuz birden. çok hoş, çok şık, nefis. ben bayıldım. çok değerli bir abimin sözü geldi şimdi aklıma..tekkeyi bekleyen çorbayı içer
 • bir platinum üyesinin turkcell'den aldığı iphone'un sim kartı yuvasında kırılır ve olaylar gelişir.

  üye önce turkcell'e başvurmak yerine kadıköy'e gider ve bu ufak arızayı 50 liraya yaptırabileceğini öğrenir. ancak daha yeni aldığı telefonu açtırmak ve açtırmamak arasında tereddüt eden üye, platinum bir müşteri olduğunu hatırlayarak turkcell'i arar;

  - 'merhaba x bey, epeydir görüşmüyoruz' diyen müşteri temsilcisinin kim olduğunu bile bilmeden durumu anlatmaya koyulur.

  görüşmeden birkaç saat sonra pırıl pırıl mini cooper ve şıkır şıkır takım elbisesi ile bir platinum müşteri temsilcisi belirir kapıda. telefonu csi newyork vari edayla şeffaf bir poşete minimum dokunuşlarla koyarken ellerinde hiç iphone olmadığını beyan ederek yerine herhangi bir cihaz vermez. en kısa zamanda üyeyi bilgilendireceğini söyler ve aydınlık sokakta gözden kaybolur.

  aradan bir hafta geçer, iki hafta geçer, üç, dört... üye müşteri temsilcisini arar ve bu sefer de kendi söyler o cümleyi;

  - 'merhaba x hanım, epeydir görüşmüyoruz'. hemen kendisine geri dönüleceği söylenir ama 2 gün daha geçer.

  sonunda turkcell'den bir yanıt gelir. evet telefon onarılabilmektedir ancak 564 liralık bir masrafı vardır. 'kabul mü?' diye sorulur.

  üye telefonunu alındığı hızla geri ister. buna şaşıran müşteri temsilcisi bir süre sessiz kalıp 'peki' der, masal da burada biter.

  kısacası platinum üyelik sadece bir harikalar diyarıdır. oynamak isteyene alice bile parayladır.
 • müşteri temsilcileri her daim mini cooperlarla geziyor. buradan anlıyoruz ki; yanlarında her daim birinci sınıf vazelin mevcut.
 • az önce bir sms ile "2010'da da platinium dünyasında kalıp ayrıcalık ve avantajlardan yararlanmaya devam edebilmek için lütfen bizi arayın" diyen, aradığımda da sabit bir fatura ücreti belirlediklerini, bu tutarın altında kalan müşterilerin platinium hizmeti almaya devam etmesi için kontratlı iphone paketlerinden faydalanması gerektiğini ileten değerli turkcell ayrıcalıklar dünyası..nasıl bir dünyaysa kriterin altına düşünce anında götünüze tekme atmaya hazır beklemekte..11 yıldır bu hattı kullanıyorum ulan, bir alırlar, bi tekmelerler bu platiniumluktan..bir ara first class olayı fln da vardı..o da aynı hikaye..ayrıcalıklar dünyası..bilmesen dersin ki çağrı merkezini arayınca köpüklü şampanya ikram ediliyor..

  ben de dedim ki hanımefendi zaten iphone um var. kamu paketini kullanıyorum canavar gibi..1200 dk. heryere görüşüyorum, dakikalarım başımdan aşıyor..durduk yere beni çömeltmeniz için mi platinium olmaya devam etmeliyim?? evet içimden geçti bunu demek ama demedim.. gereğini yapın küçükhanım, ben kendi dünyamda platiniumum zaten. turkcell crm'cileri.. siz ne tip bir mesai yapıyosunuz arkadaş.. sizi de anlamadım yemin ederim.