• selam gençler

xxxxxxx numaralı abonelik hakkında.
    25 nisan 2020 tarihinde evime superbox kurulum için gelen personel virüs sebebi ile eve girmiyoruz diyerek kutuyu kapıdan bırakıp, sözleşmeyi de imzalatıp gitti.

kendim kurulumunu yaptığım superbox hızı 2,05 mbps'nin üzerine çıkmıyor. yani bölgede turkcell çekmiyor.

ayrıca abone olurken 10 mbps başvuru yapmıştım. hat açıldıktan sonra 20 mbps olan başka bir pakete aboneliğim yapıldığına dair mesaj aldım.

hemen bir dilekçe yazdım ve turkcell'e mail attım:
    konuyla ilgili olarak:
    1- kurulum hizmeti almadığım kurulum ücreti yansıtılmadan
    2- 10 mbps yerine 20 mbps olarak başlatılan aboneliğimin
    3- 2,05 mbps den fazla kullanmanın mümkün olmadığı aboneliğimin kurulum ücreti ve cayma bedeli yansıtılmadan iptal edilmesini istiyorum.

gelen mesajda eposta ya da fax ile iptal başvurusu almadıklarını söylediler. bayii'ye gitmemi söylediler. bahsi geçen gün sokağa çıkma yasağı var bu arada.

neyse,
    25 nisan 2020 günü müşteri hizmetlerini aradım ve bu talepleri ilettim.

xxxxxxxxx numaralı talep ile kayıt açıldı ve 5 gün içerisinde dönüş yapılacağını söyledi. bugün 8 gün bitti ve henüz bir dönüş alamadım.

az önce müşteri hizmetlerini tekrar aradığımda ise diğer personelin yanlış bilgi verdiğini ve 15 gün süreceğini söyledi.

ilk başvuru yaparken de abonelik talebimi alan müşteri temsilcisi de yalan söylemişti. eve kurulum için gelen personelin hattı açmadan önce hız testi yapacağını ve hızdan memnun kalırsam açacağını söylemişti.

ama gelen personel kurulum bile yapmadı. sözleşmeyi imzalatırken de şöyle dedi, hat çekmezse hemen iptal edersiniz. bir ücret yansımaz. neyse inandık mecbur.

özetle aldığım hizmet sadece başıma bela oldu.

hattımı iptal edemiyorum. çünkü kurulum ve cayma bedeli isteniyor.

ayrıca şu an kullanmadığım internetin 8 gündür günlük kullanım bedeli işlemeye devam ediyor. ki bu cayma bedeli ve kurulum ücretinin de üzerinde bir ücret olacak böyle devam ederse.

kutu evde yatıyor. evde hali hazırda var olan türk telekom hattı kullanmaya devam ediyoruz. çünkü daha iyi.

ben turkcell'e daha iyi bir hizmet ve internet hızı olacağını düşünerek geçmiştim.

resmen dolandırıldım.

3 fakrlı müşteri hizmetleri çalışanının üçü de başka bilgiler verdi.

acilen kurulum ve cayma bedeli, + kullanım bedeli yansıtılmadan hattımın iptal edilmesini talep eden bir şikayet açtım az önce sikayetvar üzerinden.

buraya da rezalet başlığı açmadan olmazdı.

rezalet puanlarını alayım.
  • resmen dolandırıcılık olan hadise.

bu salgın döneminde millenicom bağlattım ve gayet maskeyle vs eve girip işlemleri gerçekleştirdiler. virüs bahane çakallık şahane
  • superonline şaşırtmadı. hamurlarında var.
  • şimdilik ekşi sözlük, twitter, şikayet var ve müşteri hizmetleri ile çözmeye çalışıyorum. dediğin gibi çamur söz konusu olursa dava açmaya da alıştık zaten. hakem heyeti, dava açma ne gerekiyorsa uğraşacağım. zaten işssizim. evde can sıkıntısına da çözüm olur.
  • turkcell şaşırtmadı yine hakkını sonuna kadar ara.
  • turkcell'in ne kadar tokatci bir yapi oldugunu hala bilmeyenlerin oldugunu gosteren hadise. uzak durun, hic bulasmayin.
  • kabul etmeyecektin. gerekirse evin kapısına elektrik getirip merdivende kursaydı.

turkcell in yaptıkları zaten rezalet. ama hizmet sektöründeki kurumlar o kadar şerefsiz haysiyetsiz oldu ki bireysel kullanıcılar bilinçli davranmazsa böyle sıkıntılar yaşıyor.
  • aynısı başıma geldi maalesef iptal için 500tl + kurulum ücreti isteniyor.
    hızı çok değişken, kesinlikle tavsiye etmiyorum.
    akşamları 2mbps hız alıyorum, müşteri hizmetlerini aradığımda 2mbps hız bdknın belirlediği hız tutarının üzerindedir bu yüzden normal sayıp bir işlem yapamıyoruz yanıtını veriyorlar. sene olmuş 2020 ve 160p video izleyemiyorsun twitchten.
    tanım: rezalet, alınması tavsiye edilmeyen hizmet
  • turkcell superbox pişmanlıktır. keşke daha önce detaylı bir araştırma yapsaydı konuyu açan arkadaş.
    yakın bir zamanda 650 lira cayma bedeli ödediğim için yaram hala kapanmadı.
  • arkadaşlar detaylı araştırma yaptım. herkesten olumlu yorum aldım ki bağlattım. ayrıca abonelik için başvuru yaparken telefondaki eleman gelen personelin hız testi yapacağını söyledi. yapmadı. ne yapabilirim? yalan söylediler diyorum. ben vodafone kullanıyorum. bölgede turkcell'in çekim kalitesini nerden bilebilirim? dağın başında evde oturuyorum. kaldı ki turkcell ile superbox çekmesi de aynı şey değil.
hesabın var mı? giriş yap