şükela:  tümü | bugün
  • superonline'ın 4 mayıs itibarı ile aktive olacak yeni ismi.
  • saçmalama vakaası olmuş bir proje. superonline güzel bir isimdi ki tanınırlığı vardı. turkcelli getirip uzatmanın ne amacı var yani. 1 gbit internet getirmişler her yerde reklamı var ama aylık ücreti yazmıyor hiç bi yerde onuda ben yazayım 999 tl/ay.
  • 100 mb kadar 1gbit, 100 mb dan sonra edge hizi. idareli kullanin.
  • 1 gbit seceneginde 4 tb adil kullanim siniri olacakmis. hay ben bu adil kullanimi icad eden lavugu bir bulursam...
  • ttnet gibi annesi avradı konulu yorumları ağzımızdan eksik olmayan bir firmayla kıyaslanamıyacak düzeyde bir firma onu kabul ediyorum. özellikle bakım çalışmaları bitince sms ile haber vermek falan apayrı birşey. ama açıkcası ilk geçişte cazip gelsede 10 mbit down/1 mbit up o kadar da iyi bir tarife değil.en azından upload hızını 5 mbit yapmak gerek ki birşeye benzesin yada en düşük paketi 20/5 e çekip fiyatı ona göre ayarlasınlar hazır üye sayısıda artıyorken turkcell yapsın bu kıyağı bizlere.

edit: valla başka birşey istesem olucakmış 24 ay taahhüt veren abonelere 20 mbit internet 49 tl imiş. üstüne isteyene vınn kampanyası falanda var muhteşemsin superonline başka laf söylemiyorum.bu arada adil kullanım falan inanmayın bunlara 350-400 gb civarı down yapıyorum herhangi bir sorunla karşılaşmadım.eğer abartmazsanız yani 10 mb 20 mb hız ile tb'lere çıkmazsanız birşey olmaz ki insan olan yapamaz bunu yani yapana da sınır getirmek lazım.
  • 999 tl'lik 1000 megabit paketiyle göz doldurandır.

999 tl diyorum bak, üç tane 9 var orada...
  • adil kullanım sınırı olduğu sürece bir sike yaramayacak internet paketidir. hayır millete bunu küçücük puntolu gizli saklı yazılarla yutturmaya çalışıyorsun bari bir filmi şu kadar zamanda indirirsin diye reklam yapma.
  • ortada böyle bir ttnet tekeli ve muazzam bir pazar var. şirket bu kadar yatırım yaparken aynı zamanda internet fiyatlarını ttnet'in onlarca kat altına satması pek mantıklı gelmiyor. milletin turkcell'den yediği kazıklar malumken ben çok şüpheliyim halen bu m.e. karamehmet girişimine. yeni bir tekel oluşturulup ttnet yerine yeni sömürücümüz turkcell superonline olabilir mi? gerçi adında turkcell olan bir şeyin kazıkçı olmama ihtimali yok ama...

bu arada onlara bir öneri; afyonkarahisar büyük bir altyapı çalışması içine girdi. elektrik direkleri yer altına geçiriliyor, sokaklar kazılıyor, taş döşeniyor, kanalizasyon boruları değiştiriliyor filan. bence bu çalışmalar sırasında araya fiberoptik kablo döşemesi yapılabilir. afyonkarahisar pastasını öyle yabana atmamak gerek...
  • an itibariyle tam bir haftadır kendilerinden aldığım e-posta servisinde yaşadığım sorunu çözememekte ve bana da bir türlü tatmin edici bir cevap verememekte olan muhteşem kurumdur. süreç şöyle gelişti:

önce her nedense kullanıcı adım ve şifremle e-posta hesabıma erişemediğimi gördüm. konuyu bildirmek için aradığımda kısa bir süre içinde cep telefonuma yeni şifremin gönderileceği söylendi. aradan bir gün geçmesine rağmen şifre gelmeyince tekrar şifre gönderilmeye çalışıldı fakat her nedense şifre gönderilemediği ve bunu bir arıza kaydı olarak açtıkları belirtildi. sonrasında ben başka bir e-posta hesabından superonline hesabıma e-posta gönderildiğinde geri döndüğünü fark ettiğimde tekrar aradım. bu kez de zaten arıza kaydım olduğu için hesabımın incelenip başka bir sorun varsa da giderileceği ve bana haber verileceği söylendi. defalarca yapılan telefon görüşmeleri ve bir e-posta sonrasında artık hesabıma gönderdiğim e-postalar geri dönmüyor, anlaşılan hesap açılabildi. ve fakat bana hala yeni bir şifre göndermeyi beceremedikleri için ben hala e-posta hesabıma girememekteyim.

artık her gün telefon etmekten de bıktım (aslında müşteri hizmetlerindeki kişilerin de bu konuda bir suçu olmadığını bildiğim için arayıp onlara carlamak da istemiyorum). ancak en son gönderdiğim e-postaya cevap bile verilmeye gerek görülmedi. tüm bu sorunların benden e-posta hesabımı 1 yıl daha açık tutmak için 39 tl aldıktan tam 5 gün sonra başlaması da işin tuzu biberi.

türkiye'nin en hızlı internetini veriyoruz demekle iş bitmiyor demek ki. bu yaşadıklarımdan sonra sağladıkları "ışık hızında internet" dünyanın en hızlısı bile olsa almam da benden tavsiye isteyene tavsiye etmem de mümkün değil. şu çalışma şekillerine bakınca haftalar boyunca internetsiz kalma riski var çünkü.

sorun çözüldükten sonraki edit: ekşi sözlük ve facebook'a bu konuda mesajlar yazıp bunu superonline'a gönderdikten sonra sorun, 9. gününü doldurup 10. gününe girdiğinde nihayet çözüldü. yine de gün içinde yine bir kez şifre göndermeye çalışıp bir kez daha beceremediler, geçen 9 günün 5'inde o adrese gelen mesajlarım uçtu gitti ama neyse yine de sinirim geçti en azından.