• -cam kasa
    -parmak izi okuyucu
    -zte üretimi

olucağı söyleniyor. lansman nisan ayında çıkış ise mayıs ayında olucakmış.*
  • nedense beğendiğim telefon.

bu telefonu servise verdiğim telefonumun yerine birkaç gün kullandım.
    zte üretimiymiş ancak tam olarak zte nin hangi modeli bilemiyorum.

görünümü güzel, dikkat etmeyen insanlar "ayfon kaç bu" diye soruyor.

fiziksel home tuşu yok ama nedense pek rahatsız etmedi.

bataryası yoğun kullanımda 1 günden az, "sakin kullanımda" 2 gün dayanıyor.

ekranı hiç fena değil.

tartmadım ama ağırlığı da çok hafif.

esas beni şaşırtan kamerası oldu. video çekmedim ancak hdr modunda, telefonun sınıfına göre güzel fotoğraflar çekebildim. "selfie kamerası"ise vasat ancak yeterli.

içi maalesef "türksel" in çöp uygulamalarıyla dolu. hepsini de silemiyorsunuz maalesef. root vs. ile halledilebilir belki ancak garantisi devam ettiğinden ve uzun süre kullanmayacağımdan uğraşmadım.

cam kasa denilmiş ama nasıl bir cam kullanılmışsa, plastik gibi çok kolay çiziliyor. sanki cam filan değil. birkaç günde kılcal çizikle doldu telefon. kasanın çevresi metal çerçeve görünümüyle çok şık ama çerçevelerin metal değil, plastik olduğuna neredeyse eminim.

tüm android telefonlarda açık geliyor mu bilemem ama bunda oem kilidi açıktı. eski usül "format"layınca başıma bela oldu. formattan sonra, önceki kullanıcının hesabını kurmadan telefonu açamıyorsunuz. telefonu fabrika ayarlarına çevirecekseniz ve başka biri kullanacaksa mutlaka geliştirici menüsünden oem kilidi ayarını kontrol edin.

telefon konuşmalarında ses netliğinde bir problem yaşamadım.

oyun performansı yeterli.

güncel versiyonu android 6.0.1 bundan sonrası dönemde güncelleme çıkacağını pek sanmam.

samsung vb. telefonlarda sağ tarafta olan geri tuşu bunda sol tarafta. ilk kullanımda stres yapsa da alıştım.

sim kart yuvası tıpkı iphone gibi iğne ile açılıyor. sd kart yuvasıyla sim kart yuvası aynı "çekmecede".

bir aralar hat kilitli telefon satıyorlardı. bunda öyle bir sorun yok. hattım turkcell değil ancak sorunsuzca çalıştı.

arka tarafındaki turkcell logosu, sazanlar ve miyoplar için apple gibi görünebiliyor. hem kendine hem de çevresine "fakirim ama sanki ayfonum var" havası atmak isteyen gençler için iyi bir özellik sanki.

internetten baktığımda bol bol aksesuar gördüm ama turkcell in kendisi dahil, sıfırını satan bir yer göremedim. stok sorunu var ya da artık satmıyorlar galiba.
    eğer bundan sonra satılmayacaksa biraz gereksiz oldu bu entry ama olur da birinin işine yarar diye yazdım.

yaklaşık 1 haftalık kullanım sonucu puanım: 7 / 10
  • elimdeki t50'den daha kötü olup t50 ile aynı fiyata satılan çöp
  • bugün tanıtılan snapdragon 210 işlemciye ve 2 gb rame sahip çöp.

turkcell her telefonda kaliteyi giderek düşürüyor. o işlemci ne lan? paranız gider diye mi korktunuz?
  • türkcell in kullanıcılarına troll çektiği akıllı telefon

az önce arkadaşıma aldık bundan ve kutudan kulaklık çıkmadı. kutuda kulaklık boşluğu var ama kulaklık yok. şaka gibi.
  • bugün elime geçen telefon. sarı kutu indirimiyle 550 liraya geldi. henüz bir yanlışını göremedim, tabi türkselin herşeye izin istemesi dışında. en yakın zamanda romunu değiiştirmeyi düşünmekle birlikte, telefonun orjinalinin ne olduğunu bulamadığım için müdahale edemiyorum.

işlemcisi açıkçası çok korkutmuştu beni ama kendimce zorlamalarım sonucunda gayet güzel performans sağladı. bir değişiklik olursa editlerim. orjinalini bilen arkadaşlar yeşillendirirse de sevinirim.
  • zte cihazı, bu cihaz ile ilgili g mail sorunu yaşıyorsanız. google account sorunu yani çözümü burada android 6 için geçerlidir.
  • emektar telefonum ya.
    babama türkcel hediye vermişti yıllar önce. bi 4sene kullandım. sonra ram yetmedi. yeni aldığım telefon bozulunca yine kullanmaya başladım.
    çok app için uygun değil. kamera kalitesi kötü ama acayip sağlam ve hafif bir telefon. bataryası da hala iyi çalışıyor.
    son 4 aydır iyi ki varsın dediğim tek şey olabilir ??
    para biriktirme sürecinde idare ediyoruz.
hesabın var mı? giriş yap