şükela:  tümü | bugün
  • turkcell'in yeni tanıttığı akıllı telefonu. zte blade v8 modelinin üstüne turkcell logosu bastırdığı cihaz demek daha doğru olur. teknik özellikleri şu şekilde:

5.2 inç full hd ekran ıps lcd

424 ppi 2.5d kavisli ekran

2730 mah batarya

13+2 mpixel dual kamera

13 mpixel ön kamera

qualcom snapdragon 435 işlemci

2 gb ram 16 gb depolama

android 7.0

fiyatı da 1299 tl.
  • alınmamasi gereken yeni operatör telefonudur. 2017 yılında olup hala operatör telefonu alan kişi teknolojiden anlamıyordur, ki zaten turkcellin hedefi de bu kitle ama bu kadarida olmaz dedirtti.

zte blade v8'i baz alip turkcell logoları ile donatılmış olan t80 ; 2 gb ram, 16 gb hafızaya sahip,fakat yurt dışında blade v8; 3 gb ram, 32 gb hafıza ve çift hat desteği ile satilmakta ve fiyatıda oldukça makul durumda.

turkcell telefonun özelliklerini aşağıya çekerek üretimi sağlattirip fiyat olarak da 1300 demesi oldukça komik. piyasa da ki diğer marka telefonların özelliklerinden ve fiyatlandirmalarindan haberleri yok.

arge ekibi gerçekten teknolojiden uzak kişilerden oluşuyor.

t80 turkcellin kendi işletim sistemi ile beraber geliyor, 16 gb hafiza diye bahsettigimiz alan turkcellin dandik uygulamalarının yüklü gelmesi ile beraber doluyor, kaldirilmayada imkan verilmiyor.

t20 serisinden beri bu şikayetler turkcell'e gider fakat uygulamalardan gelir sağladığı için bunu yapmayi sürdürler.

sahibinden, garanti bankasi, hürriyet gibi özel reklam amaçlı olan uygulamalarda mevcut. bunun yanı sıra bip gibi diğer turkcellin uygulamalarıda beraberinde de geliyor kaldırmak istersen de hata ile karşılaşıyorsun.

buda turkcell için başka bir kazanç kapısı misyonlari ve vizyonlari mobil pazarda çok belli. 1300 lira verip bu telefonu satın alacak olan arkadaşlara da allahtan akil fikir diliyorum.

kisadan hisse ise telefon çöp. hizli şarj özelliği dahi olmayan telefonu alıp ne yapacaksınız zaten, en basit şeyi dahi değer vererek kullanicilarina sunmami?lar.

1200 ile 1300 arasi bütçe ile samsung j7 prime, huawei p9 lite 2017, xiaomi mi 5 değerlendirilebilir. en azından adam gibi güçlü telefonunuz olur elinizde.
  • özelliklerine ufaktan göz attım;
    2 gb ram, 16 gb hafıza ve 1299 tl fiyattan sonrasını okumaya gerek görmediğim telefon..

ek not: zte nin turkcell logolu versiyonu imiş bir de, hem de alt klasman olarak döşemişler özellikleri.

alana allah kolaylık versin diyor yazımı tamamlıyorum.
  • arka kamera tasarımıyla ve ön kameranın etrafındaki 13.0 megapixels yazısıyla acayip dandik duran telefon.

hani bundan 7-8 sene önce bir dönem kıçından anten çıkan televizyonlu çin malı telefonlar vardı ya onlara benziyor.
  • 1300 liraya turkcellden alırsanız kazık, 800 tl civarı hepsiburada'dan alırsanız ideal, 2. elden 500 e filan alırsanız harika telefondur.

turkcell e gidip 1300 tl bayılmayın, hatta faturaya ek alayım demeyin 1700 e filan geliyor.

ben 2. elden bi haftalık olarak aldım 650 tlye. fiyatını kurtarır telefon benim için.