şükela:  tümü | bugün
 • turkcell akıllı yurt dışı tarifesinin anestezik olmayan halidir. ama günlük 19.90 tl verirseniz.
  --- spoiler ---
  turkcell’in tarifen yurt dışında geçerli özelliği ile türkiye'deki tarifenizdeki internet, dakika ve mesajların tamamını ek hiçbir işlem yapmadan yurt dışında tam 66 ülkede kullanabilirsiniz
  --- spoiler ---

  esas haber bu da değil aslında.

  10 temmuz 2017 tarihinde turkcell bir açıklama yaparak "26 temmuz 2017 itibarıyla, “tarifen yurt dışında geçerli” özelliğinin günlük ücreti 19,90 tl olacaktır" dedi.

  aynı turkcell 3 nisan 2017 tarihinde yaptığı açıklamada bireysel/kurumsal "28 nisan 2017 itibari ile, dünyada en fazla ülkede, tam 66 ülkede geçerli olan ve fiyat fark etmeksizin dakika, internet ve sms’in bir arada olduğu tüm paketlerde / tarifelerde kullanılabilen “tarifen yurt dışında geçerli” özelliğinin günlük ücreti 16,90 tl olacaktır. kullanmadığınız gün hiçbir ek ücret ödemezsiniz" demişti.

  ama daha ötesi var. turkcell 24 kasım 2016 tarihinde yaptığı açıklamada "13 aralık 2016 itibarıyla, bireysel ve kurumsal müşterilerimiz “tarifen yurt dışında geçerli özelliği” ve “süper yurt dışı kampanyası” kapsamında yurt içi tarifelerini yurt dışında geçerli ülkelerde günlük vergiler dahil 14,90 tl’ye kullanabilirler." demiş.

  sonuç olarak 8 ay içersinde 3 farklı zam ile 12,90'dan kademeli zam ile sırasıyla 14,90-16,90-19.90'a ulaştı. kademeli zam toplamda 7tl'yi buldu. henüz 1 sene tamamlanmamışken bu raddeye varan "revizyon"un amacı nedir? merak ediyorum.

  cevap alır mıyız bilemiyorum.

  ensar vakfı gibi önemli işbirliklerini finanse etmek olabilir belki.
 • 17 mayıs 2018 itibariyle 24.90tl/gün olacakmış.
 • an itibariyle 24,90 tl olan hizmet. ben hayatta bu kadar zam gelen başka bir ürün görmedim. 2 sene önce 12,90 tl ile başlamıştı.
 • yıllar öncesinden kalan yurtdışı internet blokemi kaldırmaksızın sistemin tüm müşterileri gibi beni de bu hizmete dahil etmesi sonucu, 3 günlük ücreti faturama yansımış ama 3 gün bloke internet ile ücretlendirilen hizmeti alamamış olduğum bug'lı tarifedir.
  75 lirayı turkcell'e bağış olarak gönderebileceğim bug'ı bulmuşum.

  edit : dün şikayetimi yazdım, bugün iade aldım.
 • artık 24.90 tl olmuştur. enflasyonun %17,9 olduğu ülkemizde % 67,1 zam gelmiştir. hayırlı olsun
 • 35 lira olmuştur. üç ayda bir zam gelen tarife. yurtdışına çıkıyoruz diye ebemizi sik turkcell. soygunculuğun vücut bulmuş hali resmen.

  edit: 10 haziran 2018’de “an itibariyle 24,90 tl olan hizmet. ben hayatta bu kadar zam gelen başka bir ürün görmedim. 2 sene önce 12,90 tl ile başlamıştı.” yazmışım.
 • 8 gün kullansan 280 tl oluyor, bugünkü kurla 40 euro. gidilen ab ülkesinde 8 günlük sim kart almak kaça patlar acaba? ab ülkelerinin arasında roaming ücreti de yok diye biliyorum, rahatça kullanılabilir.
 • açtıktan hemen sonra 35 tl olduğunu görmemle içime öküz oturtan turkcell hizmeti
 • cildirtan turkcell koylulugudur.
  simdi adam reklam yapmis 35 tl diyor tam 24 saat diyor. neyse diyorsun ilk gun otel aramaca, toplu tasima kullanmaca falan aciyorsun. sonra 3 saat sonra bir msj geliyor ve icerisinde pakedin 35 tl ye yenilendigi yaziyor. musteri hizmetlerini ariyorsun ve soylendigine gore o 24 saat gecerli paket aslinda 24 saat degil. tr saati ile 24.00 de sonuclaniomus. yani sen almanyadasin ve 24 saat internet kullanayim diye aciyorsun, ama o an tr saati atiyorum 22.00. haliyle sadece 2 saat icim 35 tl odemis oluyorsun.

  arayin iade isteyin ben boyle birsey gormedim
 • toplamda 5 satır bile olmayan paket detayını okumadan paket alıp sonra da ağlayan kişilerin oluşmasına sebep durum.
  uygulamayı beğenirsin beğenmezsin ya da anlamsız diyebilirsin o başka konu yahu adamlar oraya açık açık yazmış paketin yenilenme zamanını ve sen de bunu kabul etmişsin. arayın iade isteyin diyen o mükemmel aklı keşke azıcık okumaya ayırsan hayat çok daha güzel olabilir diyerek herkesi okumaya davet ediyorum.

  not : ankara'nın göbeğinde turkcell'in çekmeyişinden muzdarip ve hattını bu hafta vodafone'a taşıyacak kişispor.