şükela:  tümü | bugün
 • 80'lerde genclik dergilerinden cikan her sticker'i dolabina yapistiran ergen gibi koca kuleyi logoya boğan turkcell'in yeni cirkinligi.
 • sanırım koca kuleyi reklam panosu olarak kullanıyorlar.

  hayatımda gördüğüm en iğrenç, en çirkin reklam çalışması. türk reklamcılığı kendini bile aştı bu konuda.
 • reklammış satınalma filan yok. ama gerçekten rezalet bir görüntü.

  buyrun
  http://hizliresim.com/yb8qya
 • istanbul'da açık hava reklamcılığı için en iyi binalardan biri olan ve yıllardır tüm markaların ve açıkhava reklam şirketlerinin hayallerini süsleyen tat towers'ın turkcell tarafından giydirilmesi. muhtemelen bir satın alma değil, reklam uygulamasıdır. yalnız yapılan uygulama kreatif açıdan kozyatağındaki beko uygulamasından sonra istanbul'da gördüğüm en kötü uygulama.

  not: kozyatağı köprüsünün girişindeki cam yüzeyli binaya yapılan uygulamada beko buzdolabı tanıtılıyordu ama kullanılan görselde arka plan da beyaz olduğundan gösterilmek istenen beyaz buzdolabı da kaybolmuştu.
 • görüntü kirliliğinin, çevre kirliliğinin alası. turkcell'e zaten bu yakışır.
 • 90'lı yıllarda yapılan web sitelerini anımsatan, zevksizlik abidesi reklam uygulaması..

  şuradan görebilirsiniz..

  turkcell adına stratejik bazı hataları da barındırdığını söylemeden geçmek olmaz.

  mesela fizy! bildiğim kadarıyla turkcell'in fizy'i turkcell'den bağımsız bir marka yapma vizyonu vardı.. bu kapsamda bi kamyon para harcandı ki fizy dünya markası olsun.. eee noldu şimdi?? koca turkcell logosunun (logolarınınnnn!!) arasına fizy de eklenivermiş!

  bip ile ilgili ayrı entry yazmak lazım.. çok doğru proje, güzel altyapı eyvallah ama operatör markası altında kaldıkça insanların güvenini nasıl kazanabilir?? hele ki herkesin izlendiğini düşündüğü, paranoyanın tavan yaptığı şu dönemde bip'in turkcell markası olduğunu göze sokma niye :(

  olmamış..

  turkcell'e yakışmamış..
 • turkcell'in harflerinden ikisinin ve logolardan birinin yamuk yapıştırıldığı açıkhava uygulaması.

  biz ortaokulda defterin üzerine çıkartma yapıştırırken o kadar cetveller falan uğraşırdık. bunu yapanlar nasıl dikkat etmemiş anlamadım.