şükela:  tümü | bugün
  • çok yakında devreye alınacak sistem. özellikle zap yapmayı seven ama uydu yüzünden bu zevkinden mahrum kalmış insanlar için ilaç gibi gelecek.
  • henüz turkcell müşteri hizmetleri yetkililerinin de süperonline müşteri hizmetleri yetkililerinin de habersiz olduğu uygulama!

her yere reklam koymuşlar ama soru sorana cevap verecek adam yok. mesela 3g'den bağlandığında kotadan harcıyor mu yoksa turkcell tv gibi kotanı kullanmıyor mu?

o değil de kurumsal aboneler neden alamıyorlar onu anlamadım.
  • çalışmayan servistir. turkcell tv'yi bana zorla kapattırıp buna yönlendiren akabinde de hata kodu dışında iphone applikasyonunda başka birşey göstermeyen uygulamadır. 2 gündür bütün turkcell ıt departmanı benim problemimi inceliyorlarmış, mesaj ile az önce bilgi verdiler, merak etme araştırmamız devam ediyor diye. he turkcell he...oldu.

edit: telefonda kibar bir hanım tarafından yardımcı olunmaya çalışılmış ise de toplamda 30 dakikalık görüşme sonrasında hala bir sonuç alınabilmiş değil. hadi ben sakin bir insanım ama eminim ki kimse bir tv aboneliği için bu kadar zamanını harcamaz.

edit2: turkcell ne amaçla olduğunu bilmediğim bir sebepten ötürü tv işini superonline üzerinden yürütmeye çalışmakta. anlaşılan bütün bu sistem hatalarının sebebi de bu iki başlılık. ne diyelim, turk telekom'a rahmet okutuyorlar.

edit3: bu kadar olaydan sonra hala çözümsüz iken beni adsl aboneliğimi de superonline'a aktarmak için arıyorlar ya, birşey demiyorum artık.

edit4: bir haftalık mücadele sonucu sistem düzeldi.
  • google play store'da herkes lanet ediyor ben de lanet ediyorum cunku calisan seyi bozdu adamlar. lan eski sistemi niye bozdunuz? eskiden acardik uygulamayi, tv-film-dizi sekmesinden tv derdik kanali secerdik. simdi login oluyoruz, abartisiz 2 dakka bekletiyor bir suru gereksiz parali kanali dayiyo onune kaydir kaydir zar zor buluyoruz turk kanallarini. basiyorsun liste geliyo ordan programi seciyorsun sonra bi ekran daha aciliyor ordan izle diyorsun. vay amk bir kanali acmak icin 5 sekme dolasiyoruz. onu gectim her tabletle de acilmiyor bu turkcell tv plus. cok mail attim ama bana tableti degistirin dediler. boyle sacma is olmaz. uc gun oncesine kadar calisan sistemi sikip attilar simdi benden samsung ipad falan almami istiyorlar.

butun bu sistemin dandik olusunun temel sebebi, turkcell'in adam gibi parayi verip yazilimci barindirmamasi. disardan sikindirik firmalara is yaptiriyolar sonra biz yaptik oldu oluyor. nerden biliyorum cunku cozum merkezinden daha yetkili abi ariyor o da anlamiyo niye calismiyo bu tv plus.
  • canlı yayını 5 saate kadar geri sarabiliyor. ayrıca istediğiniz zaman yayınları kayıt etmenize imkan tanıyor. (bkz: ücreti mukabilinde)

365 gün 6 saat sonra gelen edit: mac'de açamazsın, windows'ta firefox dışında açamazsın internet iyi olmadığı zaman açamazsın pardon ama 5 saat geri sarıyo başka da bişey yapamıyo. kayda başla desen geriye dönük kayıt edemez o saat itibariyle kayıda girer. hd kanallar hd gibi değil. digiturk play daha iyi olabilir
  • ankarada şimdilik aralarında benimde bulunduğum yaklaşık yüz kadar kullanıcısı varmış bozmazlarsa iyi
  • turkcelltv ye göre yarrak gibi bir tv izleme hizmeti. kaliteyi 144p'ye düşürüyor 50 mbit sahibi olmama rağmen. üstüne çok karışık bir arayüze sahip. yapacağınız işi ya turkcell...
  • kanal listesine ulaşmak için en az 4 yıllık elektrik elektronik bölümü mezunu olma şartı arayan arayüze sahip hizmet. bazen bir kanalı tam ekran seyretmek için verdiğim tüm çaba boşa gidiyor, öyle dar ekranda izliyorum bütün gece.
  • haziran'da bir aylık ücretsiz olarak yayarlandığım bu hizmeti sorunsuz olarak bir ay boyunca kullandım. ne bir takılma, ne bir donma. hatta dünya kupası'nın bazı maçlarını buradan izledim. fakat temmuz ayından itibaren artık sürekli donma yaratan, 10 saniye izlendikten sonra 10 saniye takılan bir ucube ortaya çıktı. turkcell'de konuşmadık iletişim temsilcisi, teknoloji danışmanı kalmadı. derken bunlar arıza kaydı oluşturdular. 72 saat içinde sizi ararlar dediler. ne arayan var ne soran!... hergün iki-üç posta bunları arayıp soruna çare aradıkça sinirlerim büsbütün bozuldu, hırs bastı. deyim yerindeyse artık sabit fikir haline dönüştü bu sorun. adamlar incelemeler devam ediyor dedikçe ıstırap arttı.

sonunda bunca uzmanın, yetkilinin akıl edemediği bir gerçekle karşılaştım ekşi sayfalarında. evet tesadüfen. google'a turkcell tv plus donma sorunu yazınca ekşi sayfasındaki söz konusu bilgiye ulaştım. meğer turkcell tv'de ayda 60 saatlik kota 1gb'ye düşürülmüş ve hizmet altyapısı superonline'a geçmiş. yani bir alllah'ın kulu da, yani konuştuğum yaklşık 20 kişiden biri de " beyefendi!.. muhtemelen.1gb'lık kullanımınız sona erdiğinden hızınız düşmüştür. bundan ötürü sağlıklı hizmet alamıyorsunuzdur" diyemedi. çünkü gerçekten oraya oturttukları çocuklar da herşeyden bihaber. sen adama bir aylık tv paketi satıyorsun ve kotası sadece 1 gb... şaka gibi. zaten bir haber, dizi filan izlesen 1 gb'yi yarılarsın. bunlar hangi akla hizmet ediyorlar anlayan beri gelsin.
  • telden aylık 7 tl ücreti olan tv hizmeti. telefonumdan izleme konusunda adil kullanım kotası hakkında paylaşacak bilgisi olan yeşillendirirse sevinirim.