şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda çevremde sıkça gözlemlediğim durum. konunun nedenleri daha detaylı araştırınca bir turkcell müşterisi olarak gerçekten geçmek için birçok sebep gördüm. bunlardan ilki tabii ki fiyat politikası. turkcell'de herhangi bir tarifenin fiyatı ile bu tarifeye benzer özelliklere sahip vodafone'daki bir tarifeye baktığınızda neredeyse yarı yarıya fiyat farkının olduğu görülüyor. bir diğer nedeni ise turkcell'in müşteri hizmetlerinin hiçbir şekilde sorunları çözemiyor olması.

  şu şekilde tarifeleri karşılaştıracak olursak;

  turkcell hepsibir arada (1000dk-1gb-1000sms) kontratlı 59 tl, kontratsız 69 tl
  vodafone kırmızı akıl küpü (1000dk-1gb-1000sms) kontratlı 35 tl, kontratsız 39 tl (kullanılmayan dakika, sms ve internet gelecek aya devrediyor)

  turkcell interneti bol (1000dk-4gb-1000sms) kontratlı 69 tl, kontratsız 85 tl
  vodafone red medium (2000dk-4gb-2000sms) kontratlı 65 tl, kontratsız 75 tl (vodafonelularla ve sabit hatlarla sınırsız konuşma, dk ve sms iki katı olmasına rağmen daha uygun.)

  turkcell platin prestij paket (4000dk-6gb-1000sms) kontratlı 129 tl, kontratsız 145 tl
  vodafone red elite (6000dk-8gb-6000 sms) kontratlı 115 tl, kontratsız 125 tl (vodafonelularla ve sabit hatlarla sınırsız konuşma, dk ve internet 1,5 katı, sms 6 katı olmasına rağmen daha uygun.)

  görüldüğü gibi turkcell inanılmaz derecede pahalı. vodafone'a geçmemek için açıkçası ben de hiçbir neden göremiyorum ve önümüzdeki aylarda vodafone'a geçmeyi düşünüyorum.
 • daha uygunu için

  (bkz: avea)
 • internet perfonmansında sıkıntı yaşamamaktır,ancak sesli görüşmelerde kesintilere maruz kalmaktır.
 • turkcell'in eski müşterilerine değer vermemesinden kaynaklanan durum. numara taşıma fırsatları daha cazip olduğu için yapanlar çok fazla, ben de dahil. ha bir de, (bkz: #52888554)
 • turkcell'in son 1-2 yıldır çekim kalitesindeki düşüş ve internet yavaşlığı sebebiyle yapmayı ciddi ciddi düşündüğüm şey. fiyat politikası da buna itiyor zaten.
 • paket fiyatları hakkında çarptırılmış bilgiler yer alan başlık. turkcell fiyatları mevcut müşteri tarifesi verilirken, vodafone fiyatlari yeni geçiş tarifesi olarak verilmiştir. aynı arkadaş bu mantıkla 1 yıl vodafone kullandıktan sonra vodafone'dan turcell'e geçmek başlığında yazacaktır.
  not: yeni geçenler için 49 tl'ye 1000 dakika 1000 sms 1 gb değil 1000 dakika 4 gb 1000 sms verilmektedir.
 • yanlıştır. vodafone'da müşteri hizmetleri yoktur. herhangi bir sorun yaşadığınızda size önce öyle bir sorun olmadığı kabul ettirilmeye çalışılır. eğer inatçı biri iseniz ve sorun konusunda ısrar ederseniz bayiye yönlendirilirsiniz. bayi denen yapı garabeti zaten tahsilat ve satış dışında bi' halttan anlamadığı için sizi tekrar müşteri hizmetlerine yönlendirir ve lanet bir kısır döngüye girerseniz.

  turkcell pahalıdır ama özel müşteriler çağrı merkezi birimi adı altında fişlenmediyseniz yardım konusunda sıkıntı çekmezsiniz. avea ise her türlü sorunu gözardı edecek ucuzluktadır. turkcell'den ayrılmak isteyen avea'ya geçmeli.
 • 4*4'den inip , 4*2 jeepe binmek gibi. zira 4*4 her yolda gider ama 4*2 dağlı yollarda zorlanır hatta kalır.

  not: vodafone (öğrenciyim)
 • sevdiğiniz biriyse yaptırtmayın. yok sevmiyorsanız yapsın, sürünsün...

  (bkz: ben yandım siz yanmayın)