• internet perfonmansında sıkıntı yaşamamaktır,ancak sesli görüşmelerde kesintilere maruz kalmaktır.
  • telefonun çekmeme sorunuyla karşılaşmakla sonuçlanacak eylemdir. şehir içinde çok güzel çekiyor, dağlık alanlarda çekmemesi tabi normal laflarına kanmıyorum. birebir yaşadım, operatör değiştiren arkadaşlarımda gözlemledim. şehir içinde de çekmiyor/az çekiyor durumları mevcut. aynı şey avea için de geçerli. bir arkadaş yaptı bunu, kankamdır kendisi sürekli konuşuruz, evinde telefon çekmemeye başladı. ses sürekli kesik kesik, anlaşmak imkansızlaştı. sonra gene turkcell'e geçti de geyik muhabbetlerimiz kaldığı yerden devam etti. kazık yiyoruz ama turkcell en iyi çeken operatör ve zaten en büyük kozları da budur.

kişi için en önemli faktör para ise düşünmeden geçsin derim ama. vodafone veya avea farketmez, ikisinin de fiyatları yakın birbirine. çok daha cebe uygundur fiyatları, o açıdan takdir ediyorum kendilerini. ah bir de şu çekim alanları daha düzgün olsa, ben de hiç düşünmeden geçerim.
  • turkcell'in eski müşterilerine değer vermemesinden kaynaklanan durum. numara taşıma fırsatları daha cazip olduğu için yapanlar çok fazla, ben de dahil. ha bir de, (bkz: #52888554)
  • turkcell'in son 1-2 yıldır çekim kalitesindeki düşüş ve internet yavaşlığı sebebiyle yapmayı ciddi ciddi düşündüğüm şey. fiyat politikası da buna itiyor zaten.
  • paket fiyatları hakkında çarptırılmış bilgiler yer alan başlık. turkcell fiyatları mevcut müşteri tarifesi verilirken, vodafone fiyatlari yeni geçiş tarifesi olarak verilmiştir. aynı arkadaş bu mantıkla 1 yıl vodafone kullandıktan sonra vodafone'dan turcell'e geçmek başlığında yazacaktır.
    not: yeni geçenler için 49 tl'ye 1000 dakika 1000 sms 1 gb değil 1000 dakika 4 gb 1000 sms verilmektedir.
  • yanlıştır. vodafone'da müşteri hizmetleri yoktur. herhangi bir sorun yaşadığınızda size önce öyle bir sorun olmadığı kabul ettirilmeye çalışılır. eğer inatçı biri iseniz ve sorun konusunda ısrar ederseniz bayiye yönlendirilirsiniz. bayi denen yapı garabeti zaten tahsilat ve satış dışında bi' halttan anlamadığı için sizi tekrar müşteri hizmetlerine yönlendirir ve lanet bir kısır döngüye girerseniz.

turkcell pahalıdır ama özel müşteriler çağrı merkezi birimi adı altında fişlenmediyseniz yardım konusunda sıkıntı çekmezsiniz. avea ise her türlü sorunu gözardı edecek ucuzluktadır. turkcell'den ayrılmak isteyen avea'ya geçmeli.
  • 4*4'den inip , 4*2 jeepe binmek gibi. zira 4*4 her yolda gider ama 4*2 dağlı yollarda zorlanır hatta kalır.

not: vodafone (öğrenciyim)
  • sevdiğiniz biriyse yaptırtmayın. yok sevmiyorsanız yapsın, sürünsün...

(bkz: ben yandım siz yanmayın)
  • ben musteri hizmetleri kalitesine gore secerim. oyuzden cevabim turkcell ne zaman arasam rahatlikla adamlarla konusuyorum. avea veya vodafoneda bir kez olsun rahatca adam bulup konusmuslugum yok. hepsinin anca bayilerinin bildigi gizli kriptolu sifreleri var. yok 3e bas 1 1 devam et yok bilmem ne sanirsin fbi ihbar hatti aciyor pezevenk.

ayrica cekim kalitesi benim calistigim yerde avea ile vodafone ust uste koyup hallediyor. ama odanin icinde ayni performansi gosteremiyor. onuda insan sagligini ucuzluk icin satan aveanin gotumuze basimiza belkide monitore baz istasyonu gibi birsey bagladigindandir diye dusunuyorum.

ıstanbuldaki kuzenimle konusurken adamin sesi kesiliyor neti gidiyor nerdesin diyorum simdi 1.kattayim diyor. yani bide bilmem ne red tarifesine para veriyor. abi bana 10 gb net ver ben kullanamadiktan sonra sokarim oyle ise.

ama konusma kismina gelince daha ucuza daha cok konusuyorsun o yuzden anami vadofone ettim.

ınternet onemliyse evet turkcell iyidir.
hesabın var mı? giriş yap