şükela:  tümü | bugün
  • 100 kontörle -yaklaşık 9 tl idi o zamanlar sanırım-, mesaj ve konuşmayı 1 ay kullanabildiğim dönemdir.
    faturalalıra çok pis giriyordu ama, dayımdan biliyorum.
  • 9 tl ödeyip 100 kontor alınan 49 mesaj gönderilip geri kalan 2 kontoru çaldırmalık bırakılan dönemdir
  • turkcell'in fiyat belirleme gücünün olduğu yıllardır
  • kontör denen seyin olmadığı yıllardir. kontor sistemi muhabbet kart ile cok sonra gelmisti. telsim denen illetin on odemeli kartinin 2000000 oldugu yıllar ise cok daha sonra geldi. en az 5 senesi var. o zamanlarda ericson ve motorola piyasada liderdi.
  • turkcellin gercek yuzunu gordugumuz donemdir. ama daha sonra turkcell sosyal sorumluluk isine basladi. kardelen turkcell kardelen turkcell. ne yapiyorsun bana soylee.
  • ozamanlar 3g felan hak getire gprs kullandim diye 800 tl odedigimi hatirlarim.
  • yanlış anlaşılmıya sebep olabiliyordu.daha az kontör gitsin diye ingilizce karakterler kullanırken, "sıkıldım" yazmak cesaret işiydi.
  • cep telefonunu göstermek için cep telefonuyla konuşuyormuş gibi yapılan dönemdir, o esnada çalan telefon yüzden dolayı pek çok erkeğin karizması çizilmiştir.
  • anlamsız/dur duraksız/gereksiz/fütursuz iletişmenin dayanılmaz ağırlığının olmadığı, telefonun telefon açmak amacıyla kullanıldığı yıllardır.