şükela:  tümü | bugün
  • son bir kaç aydır telefon görüşmesi bağlandığı anda, artık sinyalden mi başka bir şeyden mi kaynaklı çözemediğim, sesin gelip gitmesi ve bir türlü düzelmemesi, kapat bir daha deneyelim deyip tekrar görüşmeyi başlattığımızda da yine bir şeyin değişmediği, müşteri hizmetlerinden de çözüm bulamadığım durum.

sadece kendimde olduğunu düşünerek müşteri hizmetleriyle iletişime geçtiğimde herhangi bir sorun görünmediğini söylüyorlar ama aylardır değişen hiçbir şey yok. kartınızı başka bir telefona takıp deneyin gibi saçma sapan fikirler üretiyorlar. onu da denedim o da olmadı. eğer dinleniyorsam da güzel dinlenemiyorum çünkü görüşmelerimi yapamıyorum. artık mecburen daha çok whatsapp üzerinden görüşmek zorunda kalıyorum. arkadaşlara bahsettim durumdan, onlarda da aynı problemler var. bir kaç telefon görüşmesi yapmayı deneyerek kesinliğini netleştirdik. ya ben her telefon görüşmemde böyle salakça şeyler yaşamak zorunda mıyım turkcell efendi?

ve tabii ki bir de internet hızları. bu adamlar 4.5g tanıtımını yaparken yaptıkları testlerde 298 mbps download gibi saçma sapan sonuçlar gösteriyorlardı bizlere. bu balkonda yaptığım test , bu da 1 metre içeride odamda yaptığım test
    kaldı ki hız değerlerinin böyle görünmesine rağmen kullanımda berbat bir performans var.
    3g’den 4.5g’ye geçtiğimizi kim hissedebildi? ikinci testteki hız değerini zaten 3g’de alıyorduk. şimdi bulunan konumdan kaynaklı olduğunu söyleyenler olacaktır. ankara’nın göbeği diyebileceğimiz, nüfus ve trafiğin yoğun olduğu bir yer. gerçi gittiğim hiçbir yerde şebekenin tam çektiğini görmedim orası ayrı.

sonuç olarak turkcell bas bas bizim ses kalitemiz böyle iyi, internetimiz amerika’da bile böyle hızlı diye reklamlar yapadursun, gerçekleri kullanıcılar kadar kendileri de biliyor ve şikayetlere kulak asmayarak hiçbir sonuç getirmiyor, iyileştirme yapmıyorlar.

müşteri hizmetleriyle görüşüp bir sonuç alamadığım, internet hızı ve ses kalitesi bir yana artık iletişim özgürlüğüme müdahale edildiğini düşünmeye başladığım ve de ekşi sözlüğün yaptırım gücüne inandığım için konuyu buraya taşıdım. aynı problemleri yaşayanların başlığı yukarı taşımaları ve şikayetlerini belirtmeleriyle duruma sessiz kalacaklarını sanmıyorum. teşekkürler

not: şuna buna geç rahat et gibi önerilerle boş yapmayınız. hepsi denendi, yine turkcell’de karar kılındı. turkcell sadece kötünün iyisi. hepsi bu
  • merkezi yerde alt yapı sorunu yaşayan güya ülkenin en iyi iletişim firması. evimde telefon görüşmesi yapamayacaksam neyleyim bu kaliteyi.
    değiştirdim mecburi hattımı. pişman değilim. daha az fatura ödeyerek daha iyi çeken firmayla yoluma devam ediyorum..