şükela:  tümü | bugün soru sor
 • adı geçen derneğin bişey horozoğlu diye mi horoz eminoğlu diye mi ne bir başkanı vardır.
  bir tartışma programında yalnızca bir kez görebildim kendisini. galiba demirtaş ceyhun filan da vardı programda.
  bir katılımcı bilim bilim konuşuyordu; diyordu ki atatürk'ün güneş dili teorisi tutarlı değildir. bakın şunun için bunun için diye...siyah gömlekli e.horozoğlu da bunun üzerine delirmiş ve "sen atatürk'ten daha mı iyi biliyorsun? daha mı iyi? iyi misin?" diye bağırıp çağırmıştı.
  baskılanan konuşmacı "evet daha iyi biliyorum, 49 sene eğitim aldım bu konuda" dahi diyememişti.
  bu derneğin ana hatları ekseriya budur.

  ed'em all: derneğin başkanı cenk tozkoparan.
 • (bkz: oha)
 • (bkz: budun)
  (bkz: edi ve budun)

  (bkz: ulu turk budunu icin soylenmis sozler)

  haa, bir de; (bkz: ksiloloji)
 • (bkz: feylule)
 • dernek dahilinde cok rahat takilan adamlardan kuruludurlar.. alsancak-kibris$ehitleri caddesindeki merkezlerinde raki sofrasinin eksik olmadigi bilinir.

  ancak ulku ocaklarindan buyuk darbe aldiklari ve bir sure ortalarda goze batacak olaylardan kacinacaklari da kulaga gelenler arasinda.
 • alsancak ' taki barlarla çevrilmiş dernek binasının kapısındaki tabelada* gokturkce midir nedir degisik bir takim harfler bulunan dernek... ayrica logosu gamali haci andiran dernek...
 • 2 yıl kadar once bir gun butun muzaffer izgu sokağına mehter marşı yayını yaparak bize cinnet geçirten; geçtiğimiz aylarda kapanmasının ardından çöpe attıkları tabelaları tarafımızdan itinayla alınıp saklanmış mekan...
 • http://groups.yahoo.com/…urkcu_toplumcu_buduncular/ adresinden üye olabilirsiniz grupta çok değerli uyarlanmış şaman ayinleri de var .mp3 olarak
 • izmir'in alsancak semtinde konuşlanmış topluluk. türk-islam sentezcilerinin aksine kendilerine referans olarak osmanlı'yı değil, orta asya'yı ve şamanizmi alırlar ve "mainstream" faşist hareketten bu yönleriyle ayrılırlar. seslenişleri yüksek dozda ırkçılık, şovenizm, zenofobi ve seksizm taşır. orta sınıf muhafazakarlığının tipik bir dışavurumu olarak travestileri ve tinercileri kendilerine düşman bellemişlerdir. bir ara dağıttıkları ne selamün aleyküm ne bye bye başlıklı acemice yazılmış bildirileri ile beni benden almışlardır.
  (bkz: marjinal faşist topluluklar)
 • yer: izmir'de bir bar
  zaman: takriben 2 yıl önce
  kişiler: erador'un arkadaşı, erador'un arkadaşının arkadaşı, buduncu çelimsiz kişi, buduncu manda kasa kişi, bardaki coşkun birkaç insan, bir adet coşkun ihtiyar kişi, 2 adet aşırı coşkun kız kişisi ve kızları tutmaya çalışan erkek arkadaş kişisi.

  olay: erador'un arkadaşları barda oturmakta ve içmektedir. birinin gözü yan masadaki türkçü toplumcu budun derneği dergisine takılır ve kopar "ehehe bak bu ne demek ya ehe budun budun" şeklinde nidalarla. buduncu kişi kalkar bunların yanına gelir ve "siz şusunuz busunuz nasıl türksünüz" türevi bir söyleve başlar. arkadaş kişilerinden biri ters cevap verir. buduncu çelimsiz kişi yukarı kattan(?) çelimli kişiyi çağırır, (gelen kişinin adı abdurrahman olabilir de olmayabilir de, belki zühtüdür) manda kasa buduncu gelir ve arkadaşa tokat atar, arkadaş ise soğukkanlılığını korumaktadır: "ne şimdi niye tokat attın?" gibi bir şeyler söyler. buduncu kişi bağıra çağıra söylev vermeye başlar, bir yerinde klasik "ne biçim türksünüz" lafının ardından "kürt müsünüz lan sanki!" sözü gelir. arka masadan bir genç kalkar: "kürt olsa ne olacak?" diye. buduncu kişi lafı çevirir "yani laz mısınız, bu nasıl tavır, ne kendini bilmezlik, çerkes misiniz?!!" laz lafında ihtiyarca ama sağlam bir amcamız, çerkes lafında ise pencere kenarından 2 adet güzide kızımız ayağa fırlar. buduncular tedirgindir, "eee şey kem küm, bik bik" demeye başlarlar bu esnada kızları tutmaya çalışan oğlan daha fazla tutamaz ve olaylar gelişir.

  arkadaşların akıllarında kalan sahneler; kızlardan birinin uçan tekmeyle manda kasa buduncuya girmesi, bir diğeri ise amcamızın "ulan sandalye yok mu sandalye" höykürmesiyle sandalyesini havaya kaldırmasından ibarettir.