şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkemizde emperyalizmin iki mücadele ajanı. ikisi de ulusal özlemlerle orgazm olurken ikisi de bu özlemler uğruna can alır, can verir. bunu matah bir şey gibi gerine gerine söyler. ikisi de kendisi dışındakilere nefes alma hakkı vermez ya da ulusal ön yargılarını kusar. ikisi de sosyalizm mücadelesi önünde büyük bir engeldir. ülkemizde sınıf bilincinin geri olmasında en az dini irtica kadar etkilidirler.

    türkçülük din gibidir. ne olduğu belirsiz, bilimsel olarak tanımlanamayan, akıl ve mantık dışı bir hezeyan. fanatizmden beslenir.

    kürtçülük de din gibi olmakla birlikte yeni bir "peygamber"in mucizelerini yaymakla mükellef görür kendisini. çünkü kürtçülük de en az halkın emek, özgürlük ve barış mücadelesine türkçülük kadar zarar verir.

    şu işe bakınız. millet birbirini kürt, türk diye tanımaya ne kadar hevesli. sanki herhangi bir içeriği varmış gibi bu kavramların.ana dil bağından gayrı hiçbir zorlayıcı sebep şahsen beni herhangi bir ulusal kimlikle tanıtamaz kimseye. ana dil de bizim seçtiğimiz bir şey değil ve asla bir övünme veye yerme mevzusu da olamaz.

    lanet olsun türkçülüğe de kürtçülüğe de. lanet olsun sosyalist görünümlü kürtçülüğe, lanet olsun vatan perver gözüken türkçülüğe.