• birtakim dusuk seviyeli insanlarin bir araya gelip, disardakilerin ne dusundugunu his hesaba katmadan masturbasyon yapmasi. genel olarak soyle gider:
    -biz superiz arkadaslar.
    -superizzzz.
    -biz en buyuguz.
    -en buyuguzzz.
    -bu gunluk yeter bu kadar, yarin dordumuz yine burda bulusup turkun gucunu dunyaya gosterelim.
    -gosterelimmm
  • amerika'dan gelen "ermeni soykırımını ha tanıdık ha tanıyacağız" sinyalinin üzerine tekrar uygulamaya başlanmış olan eylem planıdır. bu sefer türklere türk propagandasını bir amerikalı yapmakta, olaya yeni bir boyut katılmaktadır.
    amerika'dan profesör getirtip milletvekillerine ve türk üniversitelerinde "ermeni soykırımı yoktur" diye konuşma yaptırıyorlar.
    yahu dünyada ermeni soykırımı olmadığının farkında olan tek ülke biziz zaten kendi kendimize anlattık durduk yetmedi şimdi dışarıdan adam getirtip bir daha kendimize niye anlattırıyoruz? dışarıda birilerine anlatsak ya derdimizi? yoksa ermeni soykırımının gerçek olmadığını anlatacak türk mü kalmadı? yoksa bizi dinleyecek yabancı mı bulamıyoruz?
  • (bkz: topluluk psikolojisi) ve hatta (bkz: selcuk erdem)
  • trajikomik bir vaka. o kadar da fazla ki. demin facebook'ta bir forumda okudum, birisi ufacık bir yerde hayır için yapılan bir 19 mayıs etkinlikte sahne alan bir amatör gruba 'bayrağınız nerede ya, yabancı şarkılarda nasıl da eğleniyorsunuz' temalı -üç aşağı beş yukarı bu şekilde- bir çıkış yazmış. yahu bu neyin kafası? anlayamıyorum.

yalnız bunu yapanların nedense her zaman bir açığı kolayca görülebiliyor. bahsi geçen çıkışı yapan kişinin profilinde ingilizce (turkish mum's gibi bir şey) yazıyor. hani o ingilizce şarkı söyleyenlere gürleyen. ve kendisi türkçeyi de harika kullanıyor. herkez yazarak.

bu ülkede popülizm mevzusu çok ilginç. öylesine zihinlere kazınmış ki.
  • izmir'de olduğum şu günlerde nedense aklımdan çıkmayan tespit.

arkadaş sağım solum önüm arkam üstüm altım her yer türk bayrağı her yer atatürk resmi.
    hayır bu gösteri kime akp ve ona oya veren %50 yurttaşa mı, haklarını arayan yaramaz kürtlere mi?

içine şeytan girmiş birine haç gösteren, okunmuş su serpen papaz misali vermiş kutsalı, vermiş kutsalı.

hani türk'lük üst kimlikti !? kime ne mesaj veriliyor acaba.

kaldı ki akp ye or verenler de bu simgeleri bolca kullanıyorlar hali hazırda, onlarınki farklı kumaştan yada kağıttan mı yapılıyor acaba.
  • sadece yaşadığımız ülkeye ait bir şey değildir. bir ülkede yaşayan insanlara o ülkenin propagandası sık sık yapılır. gelişmiş ülkelerde bile yaygın olarak görebilirsiniz:
    (bkz: the hurt locker)
    (bkz: film ve kitapları bir saniyede özetlemek /#18693450)
  • çetin altan'ın meşhur sözünün aslı, bu şekildedir. 'türkün türke propagandası' dediğimiz zaman, zaten anlam düşük oluyor. 'türkün türke ne propagandası?' diye soruverirler adama.
  • sevgili cetin altanin yazilarinda cok sik kullandigi kelime grubu.
hesabın var mı? giriş yap