şükela:  tümü | bugün
 • akıl ve mantık sahibi insanlar için çok büyük anlamlar içeren yazıdır. hele de vatansever olanlar için çok değerli ve acı tespitler yapılmış.

  https://odatv.com/…r-iptal-edilecek-04071832_m.html

  seyisleri havlayın deyince numaradan abdye havlayan çomarların ne kadar büyük bir yanlışın içinde olduğunun kanıtıdır. eserinizle gurur duyun.

  --- spoiler ---

  türkiye’nin bu hale getirilmesini emperyalizm çok istiyordu. ne güzeldi; “bir kişiyi ikna et ve ülkeyi çıkarların için istediğin gibi tepe tepe kullan! gerekiyorsa şantaj yap!” cıa türkiyeeski şefi paul bernard henze, 2006’da beyaz saray’a sunduğu türkiyeraporunun bir bölümünde; "türkiye'nin bu şekliyle, amerikan politikalarının yanında olacağından emin olamayız. ülkeyi kuranlar, denetim mekanizmasını çok sıkı tutmuşlar. hükümeti ikna ettiğimizde meclis, meclis'i ikna ettiğimizde ordu, orduyu ikna ettiğimizde yargı karşımıza geçebiliyor. eğer amerika'nın çıkarı türkiye'de bir federal devlet kurulması ise mutlaka ve öncelikle yargı, ordu, meclis ve hükümeti tek elde toplayan başkanlık rejimine geçilmelidir. bir kişiyi ikna etmek, birbirini denetleyen yapıyı ikna etmekten çok daha kolay olacaktır. eğer o bir kişi amerikan çıkarlarına yardım etmek konusunda tereddüt ederse, bir kişi üzerine kurulmuş yapıyı yıkmak, amerika için sorun olmaz” diyordu.

  sonunda başardılar! ana hatlarıyla, tam tamına 15 yıl önce bugün (4 temmuz 2013), askerimizin başına çuval geçirilmesi ile operasyon başladı, bop’un eşbaşkanıolarak görevlendirilme, ergenekon ve balyozgibi “dördüncü nesil savaş” yöntemleri, 15 temmuz darbe girişimi ve 16 nisan 2017 referandumu ile devam etti, 24 haziran 2018 seçimleriyle sonuçlandı ve türkiye’de rejim değişikliği gerçekleşti. rejim değişikliği operasyonlarından muhalefet de nasibini aldı! yoksa tek başına iktidarla bu iş başarılamazdı.
  --- spoiler ---