şükela:  tümü | bugün
 • marmara universitesinin beyin cerrahi, norolog, docent kisisi. bilim adami. (bkz: ukte)
 • türkiye'nin ilk tümör bankasını kuran kişi. "gelin, multidisipliner çalışalım" diyerek farklı disiplinlerden insanların dikkatini çekmiştir; sevgisini kazanmıştır. "evet, zor oluyor tümör bankasının bilimsel işleriyle uğraşmak, ama bu konuda açık var; birinin bunu yapması gerekiyordu" demiştir.
  3-4 nisanda sinirbilim çalıştayı'nda (izmir), bir avm videosu izleterek beni zevkten dört köşe etmiştir. beraber çalıştığı moleküler biyolog için "şahsi değerinin farkında değil kendisi, benim de işime yarıyor bu durum; çalıştırıyorum kendisini" diyerek yanında çalışan insanı onore etmeyi de bilmiştir.
  elleri bembeyaz, incecik parmaklı, nazik mi nazik bir insandır.
 • ölüm riski %60 olan bi ameliyatı başarıyla yapıp hastamızı sapasağlam ayağa diken ve bu yüzden kalplerimizde taht kuran ailemizin bi ferdi gibi bağrımıza bastığımız canımız ciğremiz doktorumuz
 • isinin ehli, hastasinin ustunde degil yanina olan, mesleginin anlami ve gereklerini kavramis bir cerrahtir, candir.
 • hayatımda çok önemli bir yeri olan teyzemi kurtarmış doktordur. teyzem illaki tutturmuş teşekkür yazısı yazalım internette herkes okusun diye. yer olarak da ekşi sözlüğü seçmiş kendisine, yapacak bir şey yok, emir demiri keser. kızının ellerinden çıkmış teşekkür yazısı aşağıdadır efendim.

  'annemin anevrizma rahatsızlığına çözüm bulan hünerli ellerin sahibi prof. dr. türker kılıç’a sonsuz teşekkürler... kendisinden önce görüştüğümüz doktorlar beynindeki tek balonu görüp, ameliyatın çok riskli olacağını ifade ederken,türker hoca; annemin beyninde iki baloncuğun olduğunu bize anlatan, şah damarına çok yakın olması ve büyüklüğü nedeni ile çok riskli olan baloncuk ameliyatına cesareti ve özgüveni ile girişen tek doktor oldu :)

  sadece türkler değil; hastanede kaldığımız dönemde ingilizinden, özbeklisinden, isviçrelisine kadar farklı kültürden insanlar dertlerine çare olmaları için türker hoca’ ya koşarak gelmişler. yan odamızda kalan isviçreli hastaya; isviçre’de tümörü için “bad luck” yapılacak birşey yok derken, türker hoca kendisinin ameliyatını başarı ile gerçekleştirdi.

  aklımda kalan ve hiç unutmayacağım kare ise; hastanın hergün türker hoca'nın özgüvenini, cesaretini ve başarısını öve öve bitirememesiydi. senin gibi bir doktor türkiye’de olduğu için hepimiz çok şanslıyız...

  kendisini mesleğine adamış ,alanında çok başarılı bir doktor. umarım ihtiyacınız olmaz ama beyin ile ilgili herhangi bir probleminiz olduğunda ilk başvurulucak isim gönül rahatlığı ile söyleyebilirim prof. doktor türker kılıç olmalıdır.

  herşey için ellerine sağlık... '
 • bugün muayenehanesinde gördüğüm kadarıyla 2002'de adına yard. doç. sıfatıyla düzenlenmiş bir katılım belgesi varken, 2009 yılında kendisine prof. ünvanı verilmiştir. türkiye gibi bir ülkede 10 yılı bile bulmayan bir süreçte, böylesi bir ivme göstermesi yeteğinin bir kanıtı olsa gerek.

  işi ile ilgili ne kadar yetenekli olduğunu takdir edecek olan ben değilim elbette, yine de bu konudaki asıl yorumumu, 3-4 gün içinde annemin kafatasını açıp, içindeki yumurta kadar kitleyi çıkardıktan sonra yapacağım.

  çünkü şu anda tek temennim, günün son hastası olarak akşam 8.30 sularında, annemi karşısına aldığı ve beynindeki kanserli tümörü, bu 3 kelimeyi hiç kullanmayarak müthiş bir soğukkanlıkla, soğukkanlılıktan öte, donuk, robot vari, profesyonel bir yüzle anlattığı o "tanrı kompleksi" tavrını, 6-7 saatlik, ömrümüzden ömür götürecek ameliyat esnasında da takınması ve aynı robotlukla, gözlerini, kirpiklerini, ellerini, ayaklarını ve dahi bu iş için gerekli tüm uvzularını milim oynatmadan, annemi açtığı gibi hatta daha da sağlam olarak kapatması...
 • türkiye beyin cerrahisi camiasında eli çok iyi olan 3-5 cerrahın içinde ilahlığı paraya tercih eden tek doktor. bakalım daha ne kadar dayanabilecek. çünkü bu doktor hastalara şifa olmaya çalışırken bütün etkililer buna engel olmaya çalışıyor. allah yardımcısı olsun.
 • sayın zafer orkun toktaş ile birlikte babamı hayata döndüren prof. dr. deha. şükürler olsun ki böyle adamlar var. daha bir çok hastaya derman olurlar umarım.
 • bu yıl yeni ilk öğrencilerini alacak olan bahçeşehir üniversitesi tıp fakültesi'nin dekanıdır kendisi.
 • çok yoğun. şu sıralar ameliyatlara vakit ayırabiliyor mu bilmiyorum ama ameliyat sonrası kontrollere ayıramadığı kesin. 2 aydır bir türlü kontrole gidemedik. ya konferansı olur ya yurt dışına gider. çok iyi bir doktor orası kesin ama hastalarına saygı duymadığını düşünüyorum artık.

  medical park'tan bahsetmeye gerek bile yok. pazartesi günkü randevu cumartesi 15:00'te mi iptal edilir arkadaş. şehir dışından geliyoruz, çalışıyoruz di mi güzel kardeşim!!!