şükela:  tümü | bugün
 • türkiye'nin dünya capinda yetistirdigi ender sahsiyetlerden birisi.
  el cerrahisi profesörü...
  türkiye mikrosirürji cerrahisinin kurucusu...
 • el cerrahisi konusunda uzman, kendinizi gözü kapalı eline emanet edebileceğiniz bir profesör. her şeyden öte iyi, şeker gibi bir insan.
 • insanda acayip bi güven duygusu uyandıran doktor.ilk gördüğünüzde,fikrini sorduğunuzda,o bişeyler söylerken içinizden şöyle demeniz mümkün.
  -evet...bu adam böyle söylüyorsa doğrudur.
  keşke bütün doktorlar onun gibi olsa.
 • istanbul tıp fakültesi el cerrahisi bilimdalı başkanı.

  http://www.turkhand.org/turkerozkan.htm
 • kendisine en yakınımı götürdüğüm de ilgili davransada bana artık bu işden sıkılmış izlenimi veren hoca. işini iyi yaptığı doğru ama ameliyatlarında amerikan hastanesini tercih etmesi hasta yada yakınını zorlar.
 • odtü psikoloji bölümünde genel psikoloji dersini veren hocanın ismidir. sakindir ama fazlaca şeker görünme çabası içerisindedir, iter biraz.
 • understanding social behavior adlı bir ders de veren hoca. amerikan filmlerindeki gibi tartışmalı sorulu cevaplı ders ortamı yaratır. iyidir.
 • çapa plastik cerrahinin el hocası.

  diye bilirdim kendisini fakat tanışmak bu yılki ulusal kongreye((bkz: tprced 2014 ulusal kongre) nasip oldu. el cerrahisinin dünü bugünü adlı sunumu tüm kongrenin -uzak ara- en iyi sunumuydu. tüm hocalarına saygı duruşu tadında başlayan sunum ilk replantasyon serbest flep vs vakaların 30 yıla varan güncel takipleriyle devam etti. sonunda indila eşliğinde (bkz: dernierre danse) giren video ile birlikte duygusuz hayvanat plastik cerrah topluluğunda bile -hepimiz ibneyiz afedersin- herkesin gözünden bi damla yaş gelmiştir herhalde. yani saygı duruşunu sunum sonunda saloncak yapıyoduk kısacası.

  tüm öğrencilerini tek tek sarılıp öpmesi, el oturumu moderatörüyken konuşmacılara tutumu vs ile zaten hayran kalan bendenizi daha bi etkiledi ben de gidip adınızı çok duymuştum hocam tanışmak istedim benim adım bıdı bıdı, diyemedim ya la. neyse. seneye artık.

  çapa plastik cerrahinin gurur duyulası el hocası. estetikçilerin amınakoyum.

  dipnot: estetikçileri genel olarak kullandım. yoksa çapanın estetik hocalarına kaldırmışlığım yok. tenzih ederim.
 • istanbul tip fakültesi el cerrahi bilim dalı baskanı.
  hocamız, hocaların hocası hatta.
  türkiye'deki neredeyse tüm el cerrahları yanından yetismistir ya da yanından yetişip hoca olanların yetiştirdiği cerrahlardir.

  el cerrahisi yandal bir branşdır. yani hekim ya plastik cerrahı ya da ortopedist olacak yandal tus sınavına *girecek ve el cerrahisi eğitimi alıp el cerrahi olacak. ama türker hoca bu yandal sisteminden cok cok onceden genel cerrahi üzerine el cerrahisine yoğunlaşmıştir. yani kendisinin plastik cerrahi uzmanlığı yok genel cerrahi uzmanlığı vardır.

  ayrıca literatürde kendi geliştirdiği ameliyat yöntemlerine bulunmaktadır.