1. türkiye'nin dünya capinda yetistirdigi ender sahsiyetlerden birisi.
  el cerrahisi profesörü...
  türkiye mikrosirürji cerrahisinin kurucusu...
 2. el cerrahisi konusunda uzman, kendinizi gözü kapalı eline emanet edebileceğiniz bir profesör. her şeyden öte iyi, şeker gibi bir insan.
 3. insanda acayip bi güven duygusu uyandıran doktor.ilk gördüğünüzde,fikrini sorduğunuzda,o bişeyler söylerken içinizden şöyle demeniz mümkün.
  -evet...bu adam böyle söylüyorsa doğrudur.
  keşke bütün doktorlar onun gibi olsa.
 4. kendisine en yakınımı götürdüğüm de ilgili davransada bana artık bu işden sıkılmış izlenimi veren hoca. işini iyi yaptığı doğru ama ameliyatlarında amerikan hastanesini tercih etmesi hasta yada yakınını zorlar.
 5. understanding social behavior adlı bir ders de veren hoca. amerikan filmlerindeki gibi tartışmalı sorulu cevaplı ders ortamı yaratır. iyidir.
 6. son iki dönemdir verdiği "topics in social psy":safety culture dersiyle, sosyal psikoloji ve endüstri-örgüt (i/o) psikolojiyi birleştiren pek nadide odtü psikoloji bölümü hocası. sürekli anketle araştırma yaptırılan bu bölümde ufkumuzu biraz da olsa açarak yeni deneyimler kazanmamızı sağlamıştır. derste makale tartışırken ya da sunum izlerken ısmarladığı çay-kahvelerle içimizi ısıtır.

türker özkan hakkında bilgi verin