• part time diye eleman alıp günde 8 saat çalıştıran, mesai vermeyen, istediği gün istediği saat kadar çalıştıran, gece 2 de mesai bitti deyip sonra da bu saatte servis yok bari gelin şu işleri yapın diyen, 3 ay sonra kadrolu olursunuz deyip 1 senelik part time kadrosundan (ama günde 8 saat mesai vermeden) adam çalıştıran firma. bunun adını herkes biliyor zaten, zanum evladum.
  • dis hat ucuslarinda sicak yemek servisleri icin ucaga yukledikleri %60'a, %40 oranindaki sicak yemek secenekleri yuzunden en cok talep goren yemegin ucakta kalmamasi durumunda bazi kendini bilmez yolcularin acgozlu bir hirsla kabin memurlarina cemkirmesine vesile olan sirket.
    sayin yolcular, dis hat ucuslarindaki bilet rezervasyonunuzda istediginiz ozel yemek taleplerinizi secebilme sansi size veriliyor. midenize bu kadar duskunseniz, 2-3 saate havada yiyeceginiz yemegin hesabini yapacak kadar ucuz insanlarsaniz lutfen bunun takibini yaptiginizdan emin olun. ucakta tavuk kalmadiysa kabin memurlarinin arka galleyde sizin icin tavuk kesmesini beklemeyin.
  • thy dış hat uçuşlarında yıllardır çok ama çok başarılı buluyorum servislerini. yemeklerinin tadı tuzu her bir şeyleri çok güzel bence. zeytinyağlıları güzel. tavuklusu etlisi güzel. kekleri güzel. tatlıları güzel. güzel işte güzel, çok güzel.

uçaktaki servis beklentimin kat be kat üstünde. böyle bir mekanları olsa bir yerlerde mudavimi olurdum kesin.
  • zamanında veremediği günlük çalışan ücretleriyle de türkiyeninen cini seçilmiş.
  • uzaya pasta gönderen ilk ülke olma yolundaki çabalarımıza ar-ge desteği verecek olan şirkettir. göklerdeki lezzetten sonra hedef, uzaydaki lezzet!!!
  • bademli ev keki enfes olan firma.
  • özellikle yurtdışı uçuşlarında menüde ne varsa enfes oluyor. bugüne kadar yemeyip bıraktığım bir ürünü olmayan firma. porsiyonları da oldukça doyurucu. diğer tüm star alliance üyelerine ibret olsun.

bu işler yolcunun önüne içinde 13, yazıyla onüç, penne olan bir kutu bırakmakla olmuyor sevgili swissair.
  • nerede okudum hatırlamıyorum ama, thy ile olan anlaşması (maliyet + %10 kâr) şeklindeymiş.

oh ne güzel dünya!

adamın zarar etme ihtimali yok. bana da böyle bir imkân ver, ben de güzel iş yapayım.

maliyeti 100 lirayken kari 10 tl

maliyeti 200'e ciktiginda, kari 20 liraya yukselen mukemmel otesi firma.

maliyeti sisirdikce, kar da sisiyor.

kapitalizm agliyor...

sisir babam sisir...
  • bir yakınım burada çalışıyor. onun için bakayım dedim karşıma çok ilginç bir şey çıktı. şirketin yemekleriyle ilgili tüm entryler olumlu. peki bilin bakalım tek olumsuz entry kime ait?

(bkz: ssg)
  • burada hem flying chef hem de eğitmen olursanız ayda 8bin tl maaş alırsınız. hatta işe flying service chef olarak başlar ve iyi iş çıkartırsanız do&co sizi viyana'daki üssüne eğitime yollar. 6 ay hem maaş alır hem viyana'da yaşarsınız üzerine do&co'da flying chef'e upgrade olur işinize devam edersiniz...
hesabın var mı? giriş yap