şükela:  tümü | bugün soru sor
 • havaş ve turk havayolları ortaklıgında kurulmus bir yer hizmet kurulusudur. ortaklık %50 %50 seklindedir. istanbul, ankara, izmir, antalya ve adana'da hizmet verecek olan sırket kademeli olarak faaliyete gececektir. beyaz yakalı ağırlıklı 1000 kişinin bu yıl içinde işe alınması ve bu sayının 2010 yılında 3000e ulasmasıda kuvvetle muhtemeldir. acılımı turkish ground servicedir..
 • thy ve havaşın ortak iştirakıdır. 31 aralık 2009 tarihinde istanbul atatürk, ankara esenboğa, izmir adnan menderes, antalya ve adana havalimanlarında hizmete başlayacaktır. istanbul atatürk havalimanında iki sene boyunca sadece ramp hizmeti verecek, diğer havalimanlarında ramp ve yolcu hizmetleri hizmetleri verilecektir. isdihdam kapısıdır. sevindirici gelişmedir. (yer hizmetlerinde çalışan ya da çalışmayı isteyebilecek kimseler için. heheh.)
 • (bkz: tgs)
 • bugun itibariyle faaliyetlerine resmen başlamıştır.
 • öncelikle, bu şirket kurulmadan önce havaş hangi hakla tk nın yer hizmetlerini yapıyordu? hangi sıfatla?
  neye dayanarak? ihale felan oldu mu yoksa gökten zembille mi geldi? kutsal olarak yani!

  ulen bi ihale felan olmaz mı yapılmaz mı?
  kimse sormuyor mu bunu?
  nerede bu rekabet kurumu?

  o önemli olmasın hadi. ortak oluyorlar ya hani! kanka olacaklar ya hani!
  istihdam kapısı olacakmış. peh!
  kimleri işe alacaklar?
  bu sektöre yıllarını vermiş olan, emektar thy sözleşmeli işçilerini yada personeli gönderip, yerlerine tecrübesiz yandaşlarını alacaklar. fevkalade.

  önümüzdeki günlerde nasıl tk nin uçucu personeline badem bıyık bozmalı, ricalı adamlarını aldırdılarsa, tgs yede aynısı olacak.
  bakın şu thy nin kabin ekiplerine, karılarını mı elledi eski host lar bilemiyorum ama, birden bütün ekipleri yüzde doksanın üstünde bayan oluverdi. kalan erkeklerinde büyük çoğunluğunun ne olduğu ortada.
  bizden dediklerinden yani çoğu.

  tgs işe alımlara başladı bile. türkiye nin dört bir yanından işe giren insanlar var. aranıp gel deniyor bunlara, geliyorlar.
  ne tecrübe, ne yabancı dil, ne işe yatkınlık, ne de benzer işte bir tecrübe.
  akepeli olun yeter. iddia ediyorum, havaş ve tk dan geçen personel harici kadronun hepsi akepe nin adamlarından kurulacaktır.

  salla pati.

  havaş ta fantastik mesela.
  ofisboy diye geçen personele imzala bu kağıdı diye kağıdı imzalatıp sonra hiç bir hak talep ettirmeden ve fırsat vermeden tgs ye yatay geçiş yaptır.
  tazminat? o kadar sene çalışmış adam, onlar tgs de sayılacak mı?
  soru bile soramıyorlar ki?
  tepe-akfen imparatorluğu&akepe el ele.
  havaş ı al, tepe güvenlik sende, bta senin, atü senin, e daha ne len?

  her şey çok güzel olacak de sonra.
  olur mu?
  tav holding ne büyükmüş, kılmışta yünmüşte. pff.
  hep tekel hep tekel.
  one man show un kuklaları desem yeridir artık bu işlere.

  biri çalar biri oynar.
  haleb in maymunu rolü önemli değil.
  indıragandi sağlam olsun yeter.

  [yer hizmetleri dediysek, diğer iki üç firma daha beter anasının gözü, en azından tgs yandaş mandaş sadakadan biraz fazla maaş veriyor. aylık ortalamaya vurulduğunda 1300 liraya geliyor, mesai hariç hemde.
  diğer ikisinde çalışmanızı önemle tavsiye ederim. sırf denemek adına. kölelik düzeni bitmiş mi bitmemiş mi görün bi gözlerinizle. adalet, hakkaniyet, ne kadar medeniyetsiz kelimelermiş anlarsınız. o diğer iki firmanın can damarı sendika dır. birinin sahibi sendika yazısını gördüğünde haç görmüş vampir gibi oluyor, gözlerimle gördüm. iyk. iğrenç.]

  ahanda buraya yazıyorum, bu thy özelleşmeye kalksın yarın öbür gün, bu ihaleyi tav alacaktır.
  kesin.
  ama özelleşsin zaten ya.
  aq öyle bir ülkedeyiz ki, her şey ve herkes suistimale açık.
  benim burayı er meydanı zannedip buradan sallamam gibi.
  her gelen iktidarla hayatı sikilip folloş olan kit ler gibi.
  devlet daireleri, bürokrasinin basamakları gibi.
  zengin olan, başbakan ve bakan yakınları gibi.
  medya patronu olması yaklaşan,akbaba dünür ler gibi.
  basit bir suistimal.
  yoksa onlar zaten yapacaktı, zamanlama onları bu duruma düşürdü.
 • yeni kurulan şimdilik sadece beş istasyonda hizmet veren ama ilk hedeflerinden bir tanesinin sabiha gökçen havalimanı olduğu yer hizmeti şirketidir. yarısı havaş, yarısı thy'na aittir. rekabet kurulundan her türlü onayı almış gün geçtikçe büyüyen ve büyüyecek olan şirkettir.
 • servisleri yakın bir zamanda thy'den ayrılacaktır. ayrılsın da bir rahatlayalım.
 • check-in memurları çok fenadır.sanırsam %90ı filan bayandır.evde bütün gün kadın programları izlemek,dikiş nakış işleri yapmak,dedikodu yapmak,koca beklemek yerine yerine makyajını, saçını yapıp check-in deskde boş boş beklemektedirler.hatta eminim koca beklemektedirler.bilgi,tecrübe,hız,ingilizce konusundan hiç bahsetmiyim.popoyla gülünecek şeyleri sorabiliyorlar.hepsinin torpille ve farklı kriterlerle orda oturdukları o kadar belli ki.türk hava yolları adına üzülüyorum.
 • check in memurları fena değildir. sanmam, eminim %90i bayan değildir. evde bütün gün kadın programları izlemek, dedikodu yapmak varken check in kontuarında (desk değil kontuar) boş boş bekleyen kesim çok düşük bir yüzdedir. boş vakitleri çok nadir olur, olduğu zaman yarım saat gibi bir süre evet boş otururlar. çünkü uçağa daha var kalkın gidelim yapamazlar, kontuarlar açık kalmak ve dolu olmak zorundadır. thy ortak check in uygulaması yaptığı için pegasus atlas gibi üç beş uçak kaldırmadığı için, hatta aynı saatte bir çok noktaya uçak kaldırdığı için ve yoğunluk bir anda coşar. bu durumda check in memuru kontuarda boş oturup koca gelsin diye beklemez, bekleyemez çünkü altına işeyecek durumda olur ama kontuardan zıplayıp wcye gidemez sen uçağını kaçırma diye. evet hepsi yüzde 99 torpille girmiştir. popoyla gülünecek sorular da sorabilirler, bazı soruları sormak zorundadırlar, soru sormak teyit almak emin olunmayan şeylere netlik kazandırır,zarar gelmez kimi zaman fayda sağlar saçma gibi gelse de. hızlılık yavaşlık sadece personelden kaynaklanmaz. bagaj bandı durur, alanda hayat durur, sistem kitlenir hayat durur, aynı sistem durmasa bile yavaşlayabilir, yazıcısı ağır çalışır sen memuru gördüğün için memur yavaş dersin tav neden yavaş demezsin oysa yazıcı tav'ındır. ya da sistem neden yavaş demezsin. türk hava yolları için seviniyorum, maliyetlerini tgs sayesinde bir nebze düşürdü.