şükela:  tümü | bugün
 • turkish medical student journal (tmsj) trakya üniversitesi tıp fakültesi öğrencilerinin çabasıyla kurulmuş, uluslararası çalışan tamamen öğrenciler tarafından idare edilen ve öğrencilerin çalışmalarını kabul eden bir dergidir. türkiyede bunu yapan tek, dünyada şu an 18 dergiden biridir.
  bu bağlamda bu öğrenciler, tıbbın ve ülkemizde akademik geleneğin gelişmesi için çaba gösteren biliminsanlarıdır. kendileri gibi sadece derslerle yetinmeyip anketten tutun hücre kültürü çalışmalarına kadar değişen çalışmaları yürüten bilime kendini vermiş öğrencilerin çalışmalarını yayınlayabilmeleri için bir ortam oluştururlar.
  şu anki editörlerinin çoğu trakya üniversitesi tıp fakültesinden olsa da koç, acıbadem, tobb, akdeniz, marmara, bezmialem, ludwig maximilian university (almanya), medical university of gdansk (polonya) gibi yurtiçi ve yurtdışı üniversitelerin tıp fakültelerinden de editörleri vardır.

  içinde bulunduğumuz covid-19 pandemisi ile ilgili 2 makaleyi son sayılarında bulabilirsiniz (haziran 2020)

  bu da internet siteleri

  anasayfalarındaki tanıtım yazısının kaba bir çevirisini bırakıyorum:

  --- spoiler ---

  turkish medical student journal (tmsj), türkiye'nin sadece tıp öğrencileri tarafından yapılan çalışmaları yayınlayan ve sadece tıp öğrenciler tarafından çıkarılan ilk bilimsel dergisidir. bu bağlamda, turkish medical student journal tüm tıp öğrencilerini tıbbın tüm dallarında araştırma yapmaya teşvik eder ve değerli çalışmalarını yayımlamalarına olanak sağlar.

  tmsj; tüm tıp dallarnda araştırmaları, ilginç vaka sunumlarını ve derlemeleri yayımlar. derginin ana amacı yüksek bilimsel ve etik kalite ile orijinal makaleleri yayımlamak ve tıpta kariyer yapmak isteyenlere güzel bir örnek olmaktır. tmsj yayınların kalitesinin; tıbbi bilimlerin ilerlemesine ve öğrencilerin eleştirel düşünmelerine katkı sağlayacağına, hipotez ve çalışmalarını uluslararası yayımlamak için cesaretlendireceğine inanır.

  dergi dört ayda bir yayımlanır. yayım dili ingilizcedir.

  tmsj editörleri ve yayıncı ınternational council of medical journal editors (ıcmje) ilkelerini izler. sadece yayımlanmamış ya da başka bir yerde yayımlanmak üzere gözden geçirilmemekte olan yazılar gönderilebilir. yazarlar yayınlanacak marteryallerin bilimsel içeriğinden sorumludur. tmsj makalenin dayandığı araştırma materyallerini talep etme hakkını saklı tutar.

  tmsj basılı olarak mevcuttur. ek olarak, bütün makaleler ücretisz olarak pdf formatında web sitemizden indirilebilir. hiçbir yayım ücreti yoktur. okuyucular, creative commons lisansı kapsamında herhangi bir ortamda veya biçimde materyalleri paylaşabilir, kopyalayabilir ve yeniden dağıtabilirler.

  tmsj hiçbir kuruluş veya kişiden reklam veya yardım kabul etmeyen kar amacı gütmeyen bir dergidir.

  --- spoiler ---
 • arkadaşların eline sağlık. güzel ve faydalı bir girişim olduğunu düşünüyorum. kaliteden ödün vermeden yolunuza devam etmenizi dilerim. hep daha iyisi, daha orijinali ve daha güzeli için çaba sarfettiğinizde dünya çapında, etki faktörü yüksek bir yayın organı olabilir. ülkemizde bu dergiye katkı sağlayacak uluslararası standartlarda çok kaliteli öğrenciler olduğuna inanıyorum.
  tebrikler.
 • trakya üniversitesi tıp fakültesi tabanlı kurulmuş olup başka merkezlerden de hem editör hem de yayıncı olarak katkı sağlayabileceğiniz uluslararası indeksli bir öğrenci dergisidir. her iki pozisyonda da ilk akademik adımları atmak adına iyi bir fırsattır. çalışmalar hem yurt içi hem de yurtdışından danışman akademisyenlerin desteğiyle uluslararası standartta yürütülmektedir.