şükela:  tümü | bugün
 • barry rubin denen aşırı sağcı, kifayetsiz adamın çıkardığı dergi. türkiye uzmanlığı nereden geliyor, bu konuda şimdiye kadar ne okumuş, ne araştırmış, ne yazmış bilinmez ama kendini bu isimli bir derginin editörlüğünü yapacak kapasitede görmüş.

  şimdi türkiye üniversitelerinden ibranice ve/veya arapça bilmeyen, israil üzerine özel bir çalışması olmayan herhangi bir akademisyen israel studies diye bir dergi çıkardım gelin şunun ucundan tutuverin diye israil'e gitse, afedersiniz millet kıçıyla gülmez mi? peki bu barry rubin'e gülmüş mü bizimkiler? cevabı burada: http://tsi.idc.ac.il/ts/about_us.html
 • türkiye ile ilgili yeni ve ilginç siyaset bilimi makalelerinin yer aldığı oldukça faydalı bir journal. barry rubin ve metin heper gibi önemli isimler var yayın kurulunda.
 • ottoman vampire demiş diyeceğini, biz de şunları ekleyelim bu dergiye dair. misal bir özel sayı yapacaksınız, türkiye-israil ilişkilerinin mutlu mesut gidişatı için elzem olan ordu ve bürokrasiye ayar mı vereceksiniz bittiniz olum. önce özel sayı önerisinin kalitesine bakarak sizi kabul eder. yazmaya başlarsınız yazarlardan yazılarını istersiniz, ama o da ne 1,5 ay sonra size mail atar ve yok sizinle çalışmayı düşünmüyoruz der. bu kadar kifayetsizdir barry rubin işte..
 • türk siyaseti üzerine çeşitli bilimsel makaleler yayınlayan ve muadili konumundaki turkish review'e kıyasla biraz daha objektif sayılabilen bir dergi.
 • zamanında yolladığım bir makaleye, en iyi ihtimalle grad student olduğunu umduğum (eğer hocaysa bunlar vay haline bu ülkenin) hakemlerce saçma sapan comment'ler geldiğini hatırlıyorum.

  öyle ki bir tanesi ingilizce cümleleri dahi doğru anlamaktan, diğer ise positivist research ile interpretivist research'in farkını bilmekten acizdi..

  nasıl bir scholarly journal'ın editör'leri bu kadar ciddiyetsiz olur, bu kadar rezil hakemler seçer anlamak güç..

  velhasıl türk akademisyenler tarafından ziyadesiyle çok okunan ve fakat anlaşıldığı üzere kalitesi düşük dergi
 • isterse atomu parçalasın, bir akademisyenin tek bir makalesi bile bu dergide yayınlanmışsa itibarı gözümde sıfırdır.
  zira bir ayda makale basıyorlar.
  doçent adayları için damping! müthiş kampanya.
  kim bekleyecek makalesini yayınlatmak için en az 6 ay, ortalama 1 yıl değil mi?