şükela:  tümü | bugün
  • redhack'den tokadı sağlam yemiş belli, sabahın üçünden beri ulaşılamıyor.
  • hacklenmesi bazi o... cocuklarini sevindirmistir.
  • hacklenmesi bazi o... cocuklarini çok üzmüştür.
  • dünden beri online check in yapılamıyor. ama kimsenin umrunda değil.
    çağrı merkezi "teknik birimimize ilettik, bakıyorlar" diyor. sanırım öküz ve tren modundalar..
    ne rahatlık arkadaş, pes vallahi.
  • bilet alamadığım site. çağrı merkezinden de tarayıcınızı değiştirin diyorlar. daha kaç tarayıcı değiştirmem gerek? yapacağınız işin ben.
  • bok gibi olmuş site.
  • ne yaptığınızı ben anlamadım. full mobil odaklı bir site yapmışsınız fakat masa üstü kullanıcılarını es geçmişsiniz. masa üstünde hiç bir noktaya odaklanılamadığı gibi uçuş tarihleri/saatleri fiyatları, lokasyonları kısacası hiç bir şeyi tek seferde göremiyorsunuz.
    şaka mısınız allah aşkına, bu nasıl bir web arayüzüdür? sizin hiç mi web kullanıcılarına karşı saygınız yok? neden tüm testleri tamamladıktan sonra yayına atmıyorsunuz, siz test denilen bir kavramdan haberdar mısınız gerçekten merak ediyorum.

yetmiyor, tk girişi yapmaya çalışıyorsunuz ama yapamıyorsunuz. sürekli bekletme durumu söz konusu. hadi diyorsunuz bekleyeyim, bu defa da "hatalı şifre" diyor.
    tamam diyorsun, olabilir unutmuşumdur. yenisini istiyorsun, maille yeni şifre gönderiyor ama ona da hatalı şifre diyor. haydaaaaa!

hadi hasbel kader tk girişinden vazgeçip şansınıza ödeme adımına geldiniz. hah tam sona geldim dediğiniz an bu defa ödeme yapamıyorsunuz.
    yani sitenin şu an hiç bir noktası çalışmıyor! kimse de düşünemiyor mu "hemen eski siteyi geri yükleyin! yeni versiyonu adam gibi test edip sonra yükleyin!"

dayanamadım aradım çağrı merkezini, şikayet hattına bağlandım. orada ki görevli dinledi etti, kısa süre bekletip bilgi vereceğim dedi. söylediği şey "şu an güncelleme var".
    yahu benim bildiğim bu gibi büyük kurumlarda güncelleme kimse mağduriyet yaşamasın diye sabah karşı 04:30 ve 05:30 arası yapılır. ilgili tüm ekip o esnada olur ve olası sorunları hemen giderir. o ekip başında olan kişi bunu bilmiyor mu? ekipten kimse kalkıp "abi biz ne yapıyoruz" demedi mi?
    ayrıca telefonda ki bayan dünden beri güncelleme olduğunu belirtti bir de. bak düşün nasıl amatörce bir iş var ortada, en küçük test ortamında testleri yapılmamış direk yayına atılmış site. şimdi de yayındayken hatalar giderilmeye çalışılıyor. tabi o da çalışma varsa gideriliyor.

kimsenin aklına gelmedi mi "biz bunu evvele sağlam şekilde farklı bir domain üstünden test edelim, eksikleri tamamen gideriip sıfır veya en az düzeyde hatayla yayına atalım". yahu bir kişinin gerçekten aklına gelmedi mi?
  • sizin ben bilişim uzmanınızın kafasına ediyim e mi? o nasıl bir site ya? o siteye onayı nasıl veriyorsunuz? ulan hayatımda bu kadar karmaşık bir tasarım daha görmedim. altı üstü bilet alıp çıkacaz ya bu kadar zor olmamalı.
  • yeni hali gözümden kan getirdi. en iyi yanı eski haline dön tuşu bence.