şükela:  tümü | bugün
  • bekleme odasında bekleyen yazar.
  • saçma sapan troller "yazar" olabiliyorken bekletilmekten bıkan yazar.
  • gelse de bir hoş geldin desek dediğim yazar adayı. okudum beğendim, onayla kanzuk.
  • bir an önce türkiye'den siktir olup gitmesi gereken yazar.
  • bugün entry'lerine şöyle bir baktığım yazar. muhtemelen içerisinde bulunduğu psikolojik durum yüzünden entry'ler türkiye ve türkiye'yle ilgili her şeye nefret kusan tarzdaydı. entry yazdığı her başlıkta sürekli olarak türkiye'nin boktanlığından söz etmesi içimi sıktı. evet, türkiye yaşam açısından kötü bir ülke ancak böyle de yaşanılmaz ki. türkiye'de hayatta kalabilmenin ve mutlu olabilmenin en önemli yollarından biri bazı konularda iyi düşünmektir. bunun mümkün olmadığı durumlarda da o konular hakkında çok düşünmemektir.

ülkeden ayrılmayı istemiş ve bir süredir de yurt dışında yaşayan biri olarak kendisine naçizane tavsiyem hayatta karşısına çıkacak tüm sinir bozucu şeylere daha pozitif yaklaşmaya çalışmak olur. çünkü mevcut durumda benim gözlemlediğim insan profilinin içerisinde bulunduğu durumun iki açıklaması olabilir: birinci olarak ya ciddi bir depresyon geçiriyordur ya da ergenlik süreci bunalımlarında saplanıp kalmıştır.

hayat orada da burada da devam ediyor. burada daha keyifli, yalan yok. ancak bence buraya gelebilmek de daha iyi bir insan olma çabasına dayanıyor. fakat şu an hakkında yazdığım yazarda ağırlıklı olarak narsistlik görüyorum. gerçekçi olmak çok iyidir. güzel çözümlemeler yaparsınız, sağlamlar kararlar verirsiniz. ama narsistlik güzel bir şey değildir. dünyada içerisinde giremediğiniz tüm yapıları lanetlersiniz. bu da sizi ciddiye alınan bir kişi olmaktan uzaklaştırır.
  • kendisiyle birlikte ittifak kurmak istediğim davadaşım olan yazar, zihnimde geçipte yazmayı üşendiğim her şeyi yazmış, her gün düşünürüm biz bu cehennemde doğarken kaderimiz de mi yazıyordu? döllenme sırasında bir yanlışlık mı oldu? ya da biz halüsinasyon mu görüyoruz istediğimiz yerler de varız da kendimizi türkiye cehenneminde mi zannediyoruz? bu ülkede geçen her saniye,her dakika,her saat,her gün,her hafta, her ay yıl bana çöp kadar israf olarak geliyor, ahh şu piyangolar bize de vursa da rüyalar gerçeğe dönüşse ama nerde o günlerrrr, şahsen türkiyede kalıp zengin olma hayalimde yok, istanbul dışında türkiyenin diğer şehirlerini de gezmek istemiyorum hatta istanbulda olduğum için daha şanslıyım çünkü bu cehennemden fırsat elime geçtiğinde çıkmak daha az vakit alacak, alın size kalsın sarıyerdeki villalarınız benim layığım olan yerler los angeles’tır toronto’dur melbourne’dur zürich’tir londra’dır bu ülkeyi terk edememekten o kadar çok korkuyorum ki kafayı tırlatıp psikoz ya da şizofreniye bile yakalanabilirim en sonunda. türkiyenin ileride gelişeceğini zanneden tek hücrelilere laf anlatmaya hiç lüzum yok, bir de çağ dışında kalmış vatan-millet-sakarya edebiyatı ile oldukça ilkel şekilde savunan bir diğer tek hücrelilerde köylerindeki tezek kokusunu, anananın pişirdiği tarhana çorbasına falan kendine sakla milliyetçi,ülkücü,ırkçılık gibi akımlara kapılanların türkiyenin acı gerçekleri karşısında üç maymunu oynadıklarına adım değil soy adım kadar eminim, birde ülkeyi geliştir diyenler napmamızı bekliyorsunuz aq büyücüye gidip “hasibe bacı türkiyeyi süper güç yapacak bir iksir hazırla” falan mı diyelim? yallah arabistana diyorsunuz ya o arabistan diye küçümsediğiniz ülkenin refahının türkiyeden katbekat ilerde olduğunu bilmeyecek kadar cahilsiniz, bundan 5 yıl sonra suudi arabistan reformlarını hızlandırırsa bu sefer onlar kendi aralarında yallah türkiyeye diyecekler, adamlar atatürkün yaptıklarını 100 sene sonra yapmaya çalışıyorlar ama siz yüce atatürk’ün 100 sene önce yaptıklarının karşılığını veremeyip ona ihanet edercesine ülkeyi batırıyor siz ve siyasal islamcılarınız.