şükela:  tümü | bugün
  • nedense yararlı olup olmadığı konusunda sözlük de dahil hiçbir mecrada yeterli bilgi bulunmayan b2b sitelerinden bir diğeri.

incelediğim kadarıyla ücretli üye olmanız halinde ; dünyanın çeşitli bölgelerinden siteye ulaşan alıcı taleplerini üyeleri ile paylaşarak, ihracat yapmak isteyen türk üretici ve tacirlerini ithalatçılarla buluşturan bir platform. ancak söz konusu alıcı taleplerinin ne kadarının gerçek ne kadarının sahte olduğu konusunda hiçbir fikrim yok. bugün itibariyle kosgeb ve ticaret bakanlığı tarafından desteklenmekte, üye olacaklara belirli şartları sağlamaları halinde üyelik ücretinin %50 ile %90'ı arasında değişen miktarıilgili kurumlarca geri ödenmektedir.

tanım: türkiye merkezli, dikey e-ticaret sitelerinden bir tanesi.
  • bu site ne kadar faydalıdır bilen varsa yeşillendirse memnun olurum. türkün türke propagandası mı yoksa işe yarıyor mu bilmek lazım. birkaç reklam kokan internet postu dışında pek bilgi yok.

edit: birkaç ihtacat/ithalat danışmanı ile konuştum. türkler dışında kimse o siteye girmiyor dediler.
  • şu an tim tarafından firmaların %80 işlemleri karşılanıyor. eğer üye olmak isteyen varsa kaçırmasın. baya işlevsel bir pazar
  • üzerinde bir kaç gün önce konuştuğumuz ve teşvik kapsamına alıp almamakta emin olmadığımız exporter portalı.
    şahsi fikrim nötr.
  • çalıştığım yerdeki ihracat müdürünün ortak olduğu farklı bir ihracat firması daha var buradan müşteri bulup ne bulursa satmaya çalışıyor farklı yerlerden fiyat alarak. müşteri potansiyeli var gibi duran site.
  • hali hazırda garanti bankası ile işbirliği olan site. bankanın sayfasında bu birlikteliğe ilişkin bilgi bulabilirsiniz. tabi sitedeki alım taleplerinin ne kadarının gerçekçi olduğunu bilmiyorum ama dışarıdan bakınca olumlu geliyor bana.