şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
9936 entry daha
 • sevgisiz ülke..

  toprağa sevgi yoktur. anız yakar toprağı öldürür.

  bitkiye sevgi yoktur. gider yolu üstündeki çiçekleri yolar sırf eğlencesine. "manzarayı engelliyor" diye (manzara da cadde) ağaçları keser.

  hayvana sevisi yoktur. sokaktaki kediye, köpeğe, kuşa taş atar. ata eşeğe taşıyacağının üç katı yük yükler.

  insana sevgisi yoktur. kendisi dışında kimseyi umursamaz. buna kan bağı da dahil. üç kuruş için adam öldürür, kardeşi ile ölümüne küser, alt kattaki komşusunun asılı çamaşırının üzerine halı silker, benim çocuğum parmak kaldırınca söz vermedin diye okul basar.

  örneklerin haddi hesabı yok. hiçbir şeye sevgi duymayan ülkem insanı aslında kendini de sevmez. sürekli bir karın ağrısı, bir yetersizlik hissiyatı ile kendinden de nefret eder.

  kısacası sevgisiz ülkeyiz.
 • game of thrones denilen küfür abidesi dizide başkentten kaçtıklarında lord varys tyrion lannister'a westeros'u westroslulardan kurtarmalıyız demişti.

  anadolu'yu anadolululardan kurtarmalıyız. devletin başında mutlaka bir türk olmalıdır lakin altındaki kadro kesinlikle değişik coğrafyalardan seçilmeli. türk kürt laz ermeni farketmiyor efendim havası mı suyu mu bilmiyorum beceremiyorlar. özellikle paranın, iskanın ve hariciyenin başına kesinlikle başka insanlar gelmeli. iş bu memba konstaniyye'de bolca mevcuttur. özellikle defterdar ve hariciye nazırına baktıkça en son ne zaman mutlu olduğumu unutuyorum.
7 entry daha