şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
9970 entry daha
 • vatandasi kuyrukta hiyar almayi bekleyen super guc.
  10-12 yil once avrupa birligine giriyordu.

  (bkz: sebze kuyrugu)
 • koskaca bir tiyatro sahnesi!

  iktidarı ve muhalefetiyle bir oyun oynanıyor ve biz de mal gibi izliyoruz.
 • birbirini lekelemeyi seven insanların ülkesi.

  birisi sen çomarsın der birisi sen yobazsın der birisi sen çapulcusun der, der de der.

  nasıl bu ülke bu hale geldi anlam veremiyorum, yada eskiden de böyleydi küçüktük diye mi anlamıyorduk? eskiden her şey çok güzel geliyordu, insanlarımızla iftihar ediyordum.

  şimdi ise kimsenin kimseye saygısı yok.

  siz böyle bir cografya'da birbirinizi yemeye devam edin...
 • kişi başı geliri 7.600 dolara, gsyh'si ise 631 milyar dolara gerileyerek, ekonomik büyüklük olarak isviçre ve suudi arabistan'ın dahi gerisine düşen ülke.

  https://www.imf.org/…,pppgdp,ngdpdpc,ppppc&grp=0&a=

  evet 8 milyonluk isviçre'nin ekonomisi türkiye'den daha büyük.

  hollanda'nın gsyh'si ise 933 milyar dolar. konya kadar toprağı olan hollanda, türkiye'den %50 daha büyük ekonomiye sahip.
 • çok mu zordu be amlarına koduklarım? normal, kendi halinde, kendi yağında kavrulan, küçük sorunlar dışında başka sorunları olmayan bir ülke olmak. iyi kötü yaşayıp gitseydik. neyi eksikti bu ülkenin? denizi mi yoktu ? toprağı mı bereketsizdi ? iklimi mi kötüydü ? neyi eksikti ?

  adam gibi bir şeyler üretip kimseye muhtaç olmadan yaşamak, sakin huzurlu topraklarda koşturmak, çok mu zordu lan ?

  ama yok amk.. illa nerede yarrak kürek şeyler varsa onu yaptık, başkası nasıl marstan fosil yakıt elde ederiz diye düşünürken, biz başörtüsü sorununu tartışırdık, amerika bilime kafa yorarken, biz sakız çiğnemek orucu bozar mı buna kafa yorardık. 10 milyon götü boklu suriyeli aldık ülkeye, hadi aldık neyse, gittik maaş bağladık, vatandaşlık verdik, ev verdik. ülkede üretimin, fabrikanın tarımın, hayvancılığın anasını siktik. varsa yoksa betona yığdık ülkeyi. sanki çok ihtiyacımız varmış gibi buna. eğitim desen, yok oldu gitti. sabahları simit peynir yiyip buna da şükür yarabbim diyen vitaminsiz amcıklarla dolu lan bu ülke. nasıl daha iyi olabiliriz değil, buna da şükür diyen insanların ülkesi burası.

  yazık amk çok yazık.
10 entry daha