şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
10098 entry daha
 • ne iç ne de dış politikada gündemine giren konularda asla tesadüflere yer olmayan, yaklaşmakta olana dair etkilerin silsileyle an be an hissedildiği, şu ara satrancın kralı dönerken aksak oynama yetisi körelmiş at kıvamından piyonluğa düşürülen, dayanmaya fazla vakti kalmadığı için kritik anlarda kritik kararlar almaya çalışmaktan da vazgeçip boyun eğdirilen, bi' yandan da kaosun nasıl etki edeceğini hesap etmek yerine bütün taraflarıyla toptan üç kuruş etmeyecek, yaralı parmağa işemeyecek adamların istanbul'daki rant kavgasına kilitlendirilen, ülkem.
 • "yoksulluğu azaltmadan zenginliği artıran ve suç işleme bakımından, sayılardan daha hızlı artış gösteren bir toplumsal sistemin, özünde çürümüş bir şeylerin olması gerekir." karl marx

  gelir dağılımı adaletsizliği ile kötü eğitim ve ahlaki çöküntünün yol açtığı suçların büyümesi herhangi bir toplumda olduğu gibi türkiye'de de ekonomik ve sosyal facialara sebep oldu. sorunun kökeni sistemin çürümüşlüğü ise bu bozuk, çalışmayan sistemi ya baştan kurmak yada kapsamlı bir onarıma tabi tutmak gerekir.

  işte burada da, yeniden kurma veya kapsamlı onarım işini yapacak liderlik ve arkasında sağlam bir örgüt gerekiyor, o da henüz ortaya çıkmadı.
 • şu son öğretmen olayından da görüleceği üzere eleştiriye tahammülü olmayan, farklı fikirlere sahip insanların görüşlerinin sansürlenmesi gerektiğine inanan insanların yaşadığı topraklardır.

  not: malum başlık silindikten sonra ki görüşler, yani şu da silinsin, bu da yazılmasın, şu eleştirilmesin tarzındaki entrylerden bahsediyorum. yoksa hakaret elbette silinsin.
 • böyle giderse 100 yıl içinde türk nüfusu arab-kürt nüfusu karşısında azınlık olacak. kendi kendisini azınlık duruma düşürmeye çalışan ilk ve tek millet olarak dünya tarihine geçeriz biz de büyük ihtimalle.
 • 10 gün uzakta kalınca özlenen caaağnım ülkem.
 • (bkz: #90074776)
 • "moody's " tarafından bir defa daha tehdit edilen ülke.

  ------
  moody's: eğer türk yetkililer dış finansman ihtiyacını hafifletecek, enflasyonist baskıyı azaltacak
  etkin bir politika çerçevesi izleyemezler ise türkiye'nin kredi notu düşürülür.
17 entry daha