şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
10370 entry daha
  • doğa güzelliği ve konumu itibariyle tartışmasız dünyanın en güzel ülkesi, gel gör ki insan kalitesi bakımından o ayarda olmadığımızdan dolayı sıkıntı yaşıyoruz. bir ülke düşün ki her doğası inanılmaz, kıyıları inanılmaz, binlerce yıllık tarihi var, mutfak kültürü inanılmaz, folkloru inanılmaz. hemen dibinde avrupa, arap ülkeleri , akdeniz, karadeniz. içinde yüzlerce göl var. tonlarca endemik bitkiye sahip, ne eksen oluyor. meyve sebze konusunda inanılmaz bereketli.

    ancak bu ülkede, sırf birileri lüks yaşayacak, günü kurtaracak diye, ne tarihi ne doğal güzellikler bırakılıyor. istanbul gibi dünyanın en güzel şehrinin canına okundu, ege ve akdeniz'de çanakkale hariç beton dökülmedik yer kalmadı. göller kurutuldu. kaliteli yetişmiş insan her geçen gün ülkeyi terk ediyor. her açıdan çölleşiyoruz, yazık. bunu hüzünle izliyoruz ne yazık ki.
  • erdoğanizm ile kemalizm arasında sıkışan memleketim.
  • akp sağ olsun öyle bir hale getirdi ki zamanından balkanlardan göçen türkmenlerin çocukları, bugün ailelerinin göçtüğü ülkelerden vatandaşlık alabilmek için uğraşıyorlar. vallahi helal olsun akp sana ya. türkiye'yi bu kadar itibarsızlaştırabilmek büyük emek isterdi.
11 entry daha