şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
12678 entry daha
 • kuruluşunun üzerinden 98 yıl geçmesine rağmen düşmanları neredeyse aynı kalmıştır. küçük değişimler de olsa 100 yıl önceki düşmanlar bugün yeniden karşımızda.

  zararlı cemiyetlere bakın günümüzle aşırı bir paralellik göreceksiniz. kürt teali, islam teali, pontus rumundan, taşnak hınçak ermenisine kadar aynı kadro.

  yetmez ama evetçi cihangir solcularının bile 100 yıl önceki zararlı cemiyet muadili var

  zararlı cemiyetler:

  ingiliz muhipleri cemiyeti
  wilson prensipleri cemiyeti
  kürdistan teali cemiyeti
  teali-i islam cemiyeti
  sulh ve selamet-i osmaniye fırkası
  trabzon ve havalisi adem-i merkeziyet cemiyeti
  nigehban cemiyet-i askeriyesi
  hürriyet ve ihtilaf fırkası
  osmanlı ila-yi vatan cemiyeti
  tarik-i salah cemiyeti
  osmanlı çiftçiler cemiyetiosmanlı mesai fırkası
  vahdet-i milliye heyetitürk teali cemiyeti
  müsalemet ittifakıamele fırkasımavri miralazistan selamet-i milliye cemiyetitrakya cemiyeti ittihad-i milliresmi göçmenler komisyonuyunan kızılhaç cemiyeti
  pontus rum cemiyeti
  kordosetnik-i eterya cemiyeti
  hınçaktaşnak
  sütyanalyans – israilit cemiyetimakabi
 • her türlü haksızlığın haksızlık yapan lehine teminat altına alınmış olduğu ülke
 • güzel ülkede işte içindeki insanlar sıkıntı. gez gez bitmiyor o kadar gezip hala 24 şehiri gezmişim nasıl yani.
 • yaşam pahalılığı endeksinde;

  zambiya
  tanzanya
  peru
  ruanda
  sri lanka
  belarus
  ukrayna (savaştalar)
  moldova
  paraguay
  mısır
  suriye

  isimli ülkelerden geride,

  nepal
  tunus
  özbekistan
  kosova
  cezayir
  kolombiya
  hindistan
  afganistan
  pakistan

  isimli ülkelerden bir tık daha ileride yer alarak, listede bulunan 139 ülke arasında 130. sırada olan çirkin ve yozlaşmış ülke.
 • güzel ülkem, mülteciden kaçak göçmenden araptan geçilmiyor. osmanlı osmanlı diye gezinen davarların güzel türkiyemizi ortadoğu bataklığına çevirmesine insanların hala sessiz kalmasını anlamıyorum. fetö darbe girişimi neyse bu sürekli mülteci istilacı girişimine müsaade etmek ondan daha beter bir şey. dün bir video gördük bir kamyon yüzlerce kişi koşarak sokaklarda dağılıyordu. o sadece medyaya yansıyan, onun gibi günde kaç kamyon geliyo kim bilir. sınır namus dedik namusumuza genel ev orospusu muamelesi yaptılar. ekonomi çöküşte, ahlak çöküşte, sosyo kültürel yapı ve demografik yapı çöküşte. hepsi tamamen ak parti ve arap milliyetçisi mhp'nin eseri. ülkeye gelen turist bile türk lirasını beş para etmez bir para birimi olarak görüyor ve bu sebepten alışveriş yaparken euro verip euro para üstü istiyor. bu çöküşün sorumluları en ağır şekilde vatana ihanetten yargılanmazsa ne benim ne neslimin hakkı helal değil.
 • (bkz: #137936092)
 • “bütün siyasi yetkileri kendinde toplamış bulunan kimse” tarafından yönetilmeyi çok sevenlerin bol bulunduğu ülkelerdendir. dışardan bakıldığında neden güçsüz gözüktüğünün cevabı da burada yatmaktadır. o kimsenin gerçekten başarılı, akıllı, pratik, vizyoner birisi olması gerekiyor. diğer türlü ülke ne kalkınabiliyor ne de güçlü görünüyor.

  ha ayrıca, yukarıdaki ifadenin tdk'daki karşılığını kullandığınız zaman size hakaret soruşturması açabiliyorlar, öyle de ironik şeylerin yaşanabildiği ülkedir.
184 entry daha

hesabın var mı? giriş yap