şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
13902 entry daha
 • kılıçlar değil atatürk gelse terk edeceğim ülke. sebebi de başıboş köpekler ve şımarık köpek sahipleri. ışe giden vergi ödeyen şahsımdan fazla hakları nasıl olabilir?

  nasıl çocuklarımın parkta oynama hakkını gasp edebilirler.

  tanım: ineğe tapsa daha iyi olurdu bir ülke, köpek nedir la
 • hak-hukuk ve adaletin, ekonominin, bütçenin, siyasetin ve eğitimin en çok da ahlakın, utanma duygusunun çöktüğü ülkem. yerlerin, göklerin, binaların ve dağların çöktüğü yer. yerin, göğün ve toprağın, denizin, suyun üstünde yaşanan ahlaksızlığa isyan ettiği ve tüm bunlar olurken üstünde yaşayan insanların derin bir uykuda olduğu, elindeki telefonun, altındaki arabanın derdinde olduğu yer. dünyadan binlerce yıl geriye giden, kültürüne araplar tarafından tecavüz edilmiş, gözün görmeyeceği, yüreğin kaldıramayacağı, dünyadaki cehenneme dönüşmüş ülke. aklı çalışan, bir nebze olsun içinde vatan sevgisi, insan hakları ve merhamet olan her bünyenin yolu kesiştiğinde ağır tramvalarla uğurlandıkları, bu insanların hayatlarının ortasına oturmuş en hain sevgilidir türkiye.
 • seçime az bir zaman kala muhalafet birbirini parçalıyor. iktidar diğer yandan ateşi harlıyor. 50 bin kişi öldü diolar, bence 500 bine daha yakın gibi. ölen kayıt dışı sığınmacıları saymadık bile. bütün bunların dumanı tüterken, muhalefet birbirini parçalıyor. birileri dans ediyor. sokakta göçmenler yatıyor. süt 30 lira, bira 40 lira, damacana su 45 lira. evler milyonlar, milyarlar. akp’nin önde olduğu anketleri görünce karnıma bir yumru otuyor. aklıma 2014 seçimleri geliyor, 2018 geliyor. cumhuriyet mitingleri geliyor. geliyor da geliyor. hepsinde muhalafet seçmenleri seçimi kesin kazanacağız motivasyonu vardı. en azından bende vardı. şu an yok bu güven yok. aksine kaybedeceğiz endişesi iliklerime kadar işlemiş durumda. muhalafetin kavgasını gördüğün zaman bu endişem daha da artıyor. depremzedeler yardımlar kesildi diyor. çadırlar su alıyor. toki inşaata başlıyor. reyiz bağıyor. sülüman tehdit ediyor. reyiz tehdit ediyor. sülüman bağırıyor. halk memnun. son anketlere göre %40 akp oy alıyor. afad algıyı yönetme peşinde. gerçekten başarılı olmana gerek yok. başarılıymış gibi yapman yeterli. yaz kızım 2 kilo çimento.
 • market ürünlerinde en büyük kağıt parasının tek başına yetersiz kaldığı ülke..
  böyle giderse 500 liralık ve 1000 liralık kağıt paralar yakında tedavüle çıkar..
 • öyle yıkma kendini
  öyle mahsun, öyle garip…
  nerede olursan ol
  içerde, dışarda, derste, sırada,
  yürü üstüne üstüne
  tükür yüzüne celladın
  fırsatçının, fesatçının, hayının…
  dayan kitap ile
  dayan iş ile
  tırnak ile, diş ile
  umut ile, sevda ile, düş ile
  dayan rüsva etme beni!
5 entry daha
hesabın var mı? giriş yap