şükela:  tümü | bugün
  • futbol spor dalinda duzenlenen uluslararasi organizasyonlarda turk milletini temsil eden, genelde kirmizi beyaz formalar giyen sporcu toplulugu
  • igrenc oynuyorlar hepsi mustafa yuzunden tek umudumuz son mac
  • bu teknik adamla dünya kupası'nda başarılı olamayacağını sandığım takım...inşallah yanılırım(bkz: senol güneş)
  • 2002 dünya kupasında biraz akıllı olurlarsa çeyrek finalde arjantin'le karşılaşacak olan ulusal takımımız.
  • bir önceki antrenörünün, gidecegi takim kesinlesince* ilk 11inde kendi gelecek takimindan, normalde ilk 11i haketmeyen adamlari oynatmak gibi rezalet serefsiz bir uygulamaya gittigi, ayrica milli takim hazirlamayi fifa 2000 oynamak zannederek `calistirdigi:kafamda oynadigim bütün maclari kazanmistim halbuki`, simdiki antrenörünün de takimdaki bazi oyuncu mu desem amca mi desem tiplerle* eski takim arkadasi oldugu, bu sebeple bir sürü güzelim adamin harcandigi takim.
  • korkarim ki butun yilin en formda oyunculari tugay kerimoglu ve real sociedad'tan tayfun'un rahat rahat oynayamayacagi takim olacak. milli maclari izlememe ragmen herkes tugay'in premier league'teki gibi oynayamadigini soyluyor. sebebi acik, blackburn rovers da sagda ve solda muhte$em kanat adamlari var. bunlar tugay'in yeteneklerini sergilemesine olanak sagliyor. elimizde sag kanatta kullanilacak cok iyi bir tayfun var. sol kanat icin abdullah'in du$unuldugunu gordukce krizler geciriyorum. tamam, takim ki$iler degil de sistem uzerine kurulu olmasi gerekiyor diyorsaniz $u ana kadar karakteristik bir sistemimiz olmadigini hatirlatmak isterim. en kotusu boyle bir cabanin da olmamasidir. dogru durust sifira inip de orta yapmak icin kararla$tirilan ver-kaclar oyuncularin dogaclamasina kalmi$. onceki avrupa $ampiyonasinda tum zamanlarin en iyi orta sahalarindan birisine sahip gs'nin oyun sistemine alpay/ogun/ru$tu eklenerek cok iyi noktalara gelebilecek macin cm'de oynanarak kazanilmaya cali$ilmasi ve fb'nin gozune girecegim diye yillar once serisini tamamlami$* abdullah niyedir?
    (bkz: cok kizdim) (bkz: nefret kusmak)...
  • 23 kisilik kadromuz soyle imis: ömer, ümit özat, alpay, fatih, okan, abdullah, nihat, emre belezoğlu, tayfur, hasan, hakan şükür; zafer, bülent korkmaz, emre aşık, ümit davala, mustafa izzet, hakan ünsal, ergün, tugay, tayfun, ilhan, arif, yildiray basturk.
    hade hayirlisi demek isterdim ama icimden kufurler etmek geliyor.* ya ben hic futboldan anlamiyorum ya da senol gunes. (ama yakinlarima sordugunuzda senol gunes kaybediyor.) sezonun en basarili adamlarindan tayfun korkut'u almayip, ogun'u kadrodan cikararak beni derin uzuntulere sarf etmistir. hic mi ispanya'dan futbol izlemedin dedirtir adama, tugay ile birlikte oyununu cok gelistiren bir adamdir kendisi. ya ogun? bu adamin kotu olmasi ya da formsuz olmasi onemli degil. neredeyse mac kacirmamis bir kaptani nasil kadrodan cikarirsin. hayir yerine aldigin adam kim? alpay bu sene mac yapmadi ya. ya da muzzi, cok kotu bir sezon gecirdi ve uzun suren sakatliktan sonra yaptigi is yok, ustelik milli takiminin dilini bilmeyen tek oyuncu galiba. ustelik saha icinde iletisimin cok yuksek oldugu bir ligten gelen adamdan bahsediyoruz. bu adamlarin futbolculuguna lafim yok ama formlari nedeniyle tayfun'u ogun'u kadrodan cikariyorsan (ki bu adamlar en uysal futbolcular arasindadir) ayni sebepler ile mustafa izzet ve alpay icin de gecerlidir. onu da gectik, isimler uzerine olmayan bir takim diyorsan belli bir hucum duzeni ya da savunma dizilimi gosterirsen oyle bahtiyar olacagim ki? (bkz: yine cok kizmak)
  • 2002 kore japonya dünya kupasında mücadele edecek olan ve türkiye cumhuriyeti'ni temsil eden milli takım. kupada ilk üç gün top tepen 14 takımın en azından 10 tanesini rahatlıkla yenebilecek adrenalin artırıcı unsur. 3 haziran 2002 pazartesi günü oynanacak brezilya maçı ile en azından 4 maçlık bir seriyi başlatacağına inandığım yıldızlar topluluğu. kadrosundaki oyuncular tek tek ele alındığında çok parlak bir kadro gibi dursa da bir arada oynarken çekilen sıkıntılar ve üzerine eklenen teknik adam olarakşenol güneş gerçeği takımdan beklenen verimin alınmasını engelliyor.