şükela:  tümü | bugün
2853 entry daha
 • arkadaş, dünya kupası ve avrupa kupasına katılmama gibi bir lüksümüz yok mu bizim? eurovision’da her sene rezil olurduk; sonra çekildik, rahatladık.

  bu elemelerden de çekilsek, en azından milyonlarca liramız boş yere teknik direktörlere, çapsız futbolculara dağıtılmaz.
 • artık bu takımın yaptığı maçlardan tek beklentim, ümidim tuttuğum takımın(gs) hiçbir oyuncusunun yorulmaması ve sakatlanmamasıdır. çok şükür ki bir tane bile oyuncumuz oynatılmadı.
 • artık lucescu gider mi kalır mı bilmem ama arda, burak, emre belözoglu gibi oyuncuların yanında eski formunu yakalayamayan mehmet topalın gitmesi gerekmektedir. ha ozan tufanı da unutmayalım.

  bunların yerine yepyeni genç bir kadro kurulmalı. enes ünal, yusuf yazıcı, okay yokuşlu, abdülkadir ömür, cengiz ünder gibi oyuncular. hatta alternatif bir sol bek'e de ihtiyaç var (canerde bitik).
 • üzerine çok fazla konuşmaya ihtiyaç olan bir altyapı (altyapısızlık)/ kalitesizlik üzerine bina edilmiş, menfaat ilişkileriyle heryeri sarmalanmış, türk milletinin artık gönül bağını kaybetmek üzere olduğu milli takım.

  (bkz: #71227209)
 • elinde yusuf yazıcı, cengiz ünder, abdulkadir ömür, emre mor, okay yokuşlu, oğuzhan özyakup*, deniz türüç, mehmet ekici, cenk tosun*, enes ünal, ömer toprak ve daha niceleri varken sen tutup arda turan, emre bölezoğlu, mehmet topal (hem de stoper) gibi tipleri ilk 11 başlatırsan ki hiçbiri formda değil.

  üstüne kenara da sabri, selçuk, ismail köybaşı gibi tipitipleri dikersen zaten dünya kupasını bırak halısahaya çağırmazlar seni.

  (* koyduklarım oynadılar. cenk kanat diye, oğuzhan da kamuoyu baskısı sayesinde çağırıldı)
 • bunlar insanlarda ne milli ruh ne heyecan birakmislardi zaten bu tupcu ve ekibi ayni zamanda menejerlerin olusturdugu bir takim vede sikeden ceza almis bir adam orda milli takimin basinda iken kim destekler bunlari.
 • önüne gelenin kurtarmak için reçete ürettiği ve insanın içindeki futbol keyfini öldüren bir takımdır.

  rica ediyorum bırakın şu milli takım için reçete üretme safsatasını !

  milli takım için kulüp futbolunu da mahvetmeyin. türkiye milli takımından bir şey olmuyor bari bırakın da türk kulüplerinden bir şey olsun.

  devamlı milli takım hocası değiştirip önüne gelenin altyapı ve yabancı oyuncu sayısı gibi kulüp futbolunu temelden etkileyen kriterler ile oyuncak gibi oynamasına izin vermeyin !

  türkiye milli takımı başarılı olmak zorunda değil. kulüp futbolu iyi düzeyde olduğu halde milli takım kalitesi kötü olan bir sürü ülke var. benzer şekilde kulüp futbolu kötü durumdayken milli takımı başarılı olan ülkeler de var.

  efendim türkiye 80 milyon kişiymiş de nasıl olur da milli takım bu halde olurmuş ?

  yahu senin ülkende spor kültürü mü var sanki ?

  hangi spor dalında küresel düzeyde başarılısın da futbolda kalıcı başarı ve istikrar sağlayacaksın ?

  halkında spor kültürü yok ve hiçbir zaman da olmadı.

  bu ülkede yaşayan insanların beslenme biçiminden tutun genetik yapılarına kadar spora yatkın bir durumları yok.

  işin içine bir de sosyoekonomik faktörler, din unsuru, terör sorunu, türkiye'nin bulunduğu coğrafya falan eklenince oluşan tabloya şaşırmamak gerekir.

  o yüzden şu milli takım saplantısından kurtulmak en doğrusu.

  hiçbir zaman çok başarılı bir milli takımımız olmadı. futbolda durumumuz hep plato çizdi.

  futbolda başarısızız. bunun nedeni de spor ile olan tek alakası maç seyretmek olan bir ülke olmamız !

  o yüzden atomu tekrar parçalamaya gerek yok.

  kulüpleri rahat bırakın ve seyir zevkini, lig kalitesini artıran yabancı futbolcu konusunu oyuncağa çevirmeyin !

  gerçekten değmez !
 • gerçekten tarihinin en kötü dönemini yaşamaktadır. bundan önce hiç bu kadar ruhsuz ve kalite açısından kötü bir kadro görmemiştir eğer yamulmuyorsam.

  öte yandan bu yönetim devam ettiği sürece hangi teknik direktör gelirse gelsin düzeleceğini de sanmıyorum.
 • neşteri vurmanın zamanının geldiği takım. arda, topal, selçuk, emre gibi isimler alınmamalı artık. alternatifleri bulunursa caner ve burak da öyle. öyle bir kadro olacak ki takımın kaptanı nuri yada oğuzhan olacak. emre abi, arda abi, selçuk abi işi bitti milli takımda.

  ha birde takımın başına futbolcuları tanıyan, genç futbolculara inanacak bir hoca lazım ama bu sözleşmeyle lucescu zor gönderilir.
204 entry daha