şükela:  tümü | bugün
 • yine üzen formalardır. her milli takımın kendiyle özdeşleşmiş bir forması var, arjantinin beyaz üstüne mavi çubuklu, brezilyanın sarı üst mavi alt, italyanın mavi üst beyaz alt, almanyanın beyaz üst siyah alt vs. ülkemizin de neredeyse yüzyıldır giydiği beyaz üst ve alt olup göğsünde tek bir yatay kırmızı şerit ve ortasında ay-yıldız olan mükemmel forması varken tüm bu saçma sapan arayışlar gereksiz. bırakın efsane formamızı giyelim.
 • olm bu millet hakkaten tasarım, renk uyumu gibi kıstaslardan gram çakmıyor. bunu sokağa çıktığımızda anlıyorduk zaten de ekşi sözlük'ün biraz daha seçilmiş bir kitle olduğunu zannediyordum(öyleydi eskiden).
  nesi kötü lan bu formanın? gayet güzel bir alternatif. esas etkiside siyah şortla giyildiğinde belli oluyor.
 • bu formalar bir tek mehmet topal'a yakışacak.

  bilirsiniz kendisi halk arasında örümcek lakabı ile tanınır.

  https://twitter.com/…ugzo/status/710389135832391680
 • (bkz: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi)

  gayet güzel olmuş formalardır . herkesin beğenisine hitap etmeyebilir ama bana bildiğin, bayağı güzel geldi. siz onun yerine yapılması planlanan şu ve şu formaları görseniz tapardınız kesin(!)

  ben her zaman formaların tek ve düz renkte olmasına karşıyımdır. forma derinliğini ve manasını kaybeder tek renkle. ayrıca forma dizaynında hiçbir numara olmaması takımı basitleştirir. tabii ki şebek gibi rengarenk de olmayacak forma. lakin dümdüz siyah forma giyseydik daha mı iyiydi? hele beyaz-turkuaz formanın geçişleri çok iyi. önceki turkuaz formanın aksine bu sefer kırmızı detayı da kullanılmış formada ki bu albenisini daha da arttırıyor.
 • turkuaz formada çoraplar da turkuaz olsa daha iyi olurdu sanki. http://www.tff.org/…66d025d4b8398b32b0c1aa84427.jpg
 • ingiltere, fransa ve portekiz'in birebir aynı formalarının aksine özel tasarıma sahip formalardır. hırvatistan'a da özel forma tasarlanmış. polonya'ya da özel tasarlanmış gibi duruyor ama çok düz formalar, bir özelliği yok.

  böyle değişimler güzeldir, türkiye'nin klasik iç saha forması yok ama modern bir tasarım var ve yıllar sonra avrupa'da futbol sahnesine çıkacağımız için böyle tasarımlar heyecan verici bana göre. (bu konuda az biraz bilgim var) (bkz: efsanecubuklu.com)

  tff şöyle demiş, daha doğrusu nike demiştir bunu: "alttan siyah olarak başlayan yeni iç saha forması omuzlardan yukarı doğru yayılan güçlü bir kırmızıya dönüşen özel bir grafiğe sahip. bu grafik zincirlerden yapılan savaşçı zırhını andırırken türk mimarisinin en önemli parçalarından birisi olan karmaşık mozaik desenlerinden de ilham almaktadır."

  "formada yer alan şekiller ve renkler türk mimarisindeki güzel ve karmaşık mozaik uygulamalarını anımsatırken zincirlerden yapılan desen ilhamını savaşçı zırhından alır."

  ayrıca katıldığımız son turnuva olan euro 2008'de de benzer forma setimiz vardı, kırmızı iç saha, turkuaz detaylı beyaz deplasman. ona da güzel bir atıf olmuş, tebrikler nike'a.
 • gözünü sevdiğimin adidas'ı yine klasını konuşturmuş.
 • (bkz: tirrek)

  nike, türkiye'de herkesi bu tirreklerden sanıyor. geçen gün bir mağazaya girdim ayakkabı bakacağım. ulan bir türlü bulamıyorum. hepsi renkli renkli. turuncusu, pembesi, yeşili. dayanamadım, bir mağaza görevlisini çağırdım. "sadece bunlar mı var?" dedim. sadece dediğim belki yüz çeşit, ama hepsi aşırı renkli. ayakkabı yeşil, bağcıkları pembe. "sormayın beyefendi." dedi. "merkezden gelenlerin hepsi böyle.". "neden?" diye sordum. "burası bağcılar'a yakın. bu lokasyonda başka satılmıyor." dedi. o sırada yanımızdan üç tirrek geçti. birisi, "pembesi güzel de gardaş, 42 numara küçük geldi mına koyim." dedi.

  formaları da tirreklere göre yapmışlar.
 • euro 2008'de giydiğimiz turkuaz forma fikrine de sıcak bakmıştım. ama keşke daha iyi bir tasarımı olsaydı demiştim. şimdi yine ikinci formada turkuaz renk kullanılmış ve bu sefer olmuş gibi. beğenen de olacaktır beğenmeyen de ama ben beğendim.