şükela:  tümü | bugün
  • abd'nin her zamanki artistlikleri. lan sen kimsin de gotu boklu konsolosluk personeli icin karsilik veriyorsun!

vize konusuna falan hic girmiyorum. o overreacting zaten yani asiri tepkiler vermek. bu asiri tepkinin nedeninin de siz bizim kopegimize kist bile diyemezsiniz ulankafasi.

klasik iste.

her ne kadar direkt karsiligi yokmus gibi dursa da turkiye'nin de vize basvurularini durdurma kararina ayni sekilde tepki vermesi cok iyi olmustur.

genel olarak abd politikamizi begendigimiz anlamina gelmeyebilir ama bu karar dogrudur.

son olarak da belirtmeliyim ki, normalde abd vatandaslari turkiye'ye gelmek icin bizim gibi direkt basvurulari ve uzun mulakatlarla ugrasmayip zaten internetten bir form doldurarak turkiye'ye giris yapabiliyorlardi bildigim kadariyla. simdi bizim tepki olarak verdigimiz bu son karardan, bu internetten yapilan vize basvurularini durdurmus oldugumuzu anliyorum. umarim yamulmuyorumdur. uzman birileri bu konuyu acabilir bizi aydinlatabilir.

edit: bekledigim cevabi almis bulunuyorum bulunuyorum tabiki bu bir ihtimal gercekten boyle olacak mi gorecegiz.
  • (bkz: gerçek ekşi sözlük bu değii)

nerede bir siki beğenmeme timi. bekliyoruz.
  • bana kalırsa aslında zaten amerika'nın umurunda bile değil elçilik personeli. kavga başlatsın diye önden gönderilen çocuk gibi bişey.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/…7jtqnkireiup-9w
  • bu iddia sayesinde türkiye'de terör örgütü soruşturmalarının hukuka uygun -dikkat, kanuna uygun bile değil- olduğu iddiasını da duyduk çok şükür. siz böyle devam edin, bu sayede incirlik de kapanır diye bekleyin tabi. 6. filoyu denize dökmek falan da var, cumhurbaşkanımız hepsini yapacak sırasıyla....

mecburi not: abd neye diklendi bir fikrim yok ama konsolosluk personeli cia ajanı değilse en fazla kolayca harcanacak bir piyondur. rahatlıkla abd'deki türk temsilciliklerinden birilerini tutuklayarak da misilleme yapılabilirdi. olay bu hale geliyorsa, başka bir hesap vardır. o hesap her neyse, ne haklılığa bakar, ne de incirlik'in kapanmasıyla sonuçlanır.