şükela:  tümü | bugün
 • türk medyasının sık sık yaptığı türk'ün türk'e propagandası sayesinde türkiye'de yaşayan insanların farkına varamadığı durum.

  küresel medyanın önde gelen platformlarında sadece küçük bir dış haber anektodu olarak verilmiş yaşanan hadise. kimsenin umrunda bile değil.

  bizim palavracı, şovenist ve sahtekar basın bunu hep yapıyor. öyle bir yaygara koparıyor ki, gören de dünyayı türkiye'nin etrafında dönüyor sanır.

  ister büyükelçiyi kov, ister incirlik üssünü kapat. adamların umrunda değil.

  maalesef bu stratejik ortaklıkta zayıf olan halka türkiye olduğu için yaşanan krizlerde de kaybeden taraf türkiye olmaya mahkumdur.

  abd eğer kürt devletini kurmak isterse de kurar. senden toprak koparmak isterse onu da yapar.

  vatan sevgisi ve milliyetçilik gibi duygular realist ve pragmatist olmaya engel olmamalı.

  abd ekonomik, askeri ve teknolojik açıdan bir süper güçtür. maalesef durum böyle. ona göre.
 • tabir hatalı. türkiye-abd krizi değil bu, beceriksiz akp islamcılığının türkiye'yi krize sokması. abd'de etkisini kimse hissetmeyecek, türkiye'de üç gün geçmeden herkes yoksullaştı bile dövizdeki sarsıntılar. bu daha başlangıcı.

  ekonomin onlara bağımlıysa, teknolojini onlar veriyorsa, askeri gücün onların güdümündeyse diklenmeden konuşacaksın. boş boş meydan okumayacaksın. diploması yapacaksın. ama hukuku sallamazsan, dilinle kuş tutsan da onlar seni gene sallamazsan. dümenin başına cahil takımını getirirsen olacaklar bunlar.

  şimdi gidin amerikan tıraşını yasaklayın siz. boka battınız, hâlâ şov peşindesiniz. milliyetçiliğiniz de dinciliğinizle orgazm olmaya devam edin.