şükela:  tümü | bugün
 • dışişleri bakanı mevlüt çavuşoğlu açıklaması.

  “abd'deki saldırılara baktığımızda türkiye'nin abd'den çok daha güvenli olduğunu görüyoruz, ağırladığımız turistler tatilini yaptı ve güvenli bir şekilde ülkelerine döndü, abd'den gelmek isteyen çok turist var.”

  (bkz: ne tarafa gülüyoruz)
 • tabi ki.

  seçim zamanları hariç güvenli olduğunu görüyoruz.
 • türkler için doğru bir önerme. mazallah abd' de bir polis bize teslim ol dese, ne yapacağımızı bilemediğimizden afallar, panik yapar ve o anda mermi manyağı oluruz. çünkü biz batılı olmasak da avrupalıyız.
 • öldürülme olasılığı açısından katıldığım önerme.
  ama hukuk sisteminin ve kolluk kuvvetlerinin insanları koruması açısından katılmadığım önerme.
 • çünkü türkiye'yi tercih eden yabancı turistin çok parası yok zaten.

  abd ve tr arasında seçim yapmak isteyen turistin 1000 birimlik tatil bütçesi var diyelim;

  1000 birim ile amerika'da satın alacağı tatil bölgelerinin güvenli olma ihtimali türkiye'de satın alabileceği tatil bölgelerine oranla daha az olabilir. amerika'nın standartları daha yüksek, 1000 birim ile abd'de saçma sapan bir bölgede tatil yapıyorsanız türkiye'de krallar gibi ağırlanabilirsiniz o bütçe ile. aslında bunu demek istemiş ama nasıl diyeceğini bilememiş. zira zor bunu açık açık söylemek, gel kardeş sen zaten fakirsin ama bizde kralsın mı deseydi.

  bir çok rakam, değişken, parametre hesaba katıldığında ortaya ne çıkar bilmiyorum. fakat buradaki bir çok insanın olaya bu açıdan bakmaya gereksinim duymayacağını biliyorum, zira abd'nin imajı buradaki bir çok insana göre türkiye'nin imajından daha önde. imaj her şey çocuklar.