şükela:  tümü | bugün
 • zehirli suları fişleyen rapor. yanlız şimdi firmaların yetkilileri halkın huzurunda çıkar bu sulardan bir bardak içer. bakın birşey olmadı der üstüne. benim safritik halkımda inanır bu adamlara içer boklu suları. insan hayatının en ucuz olduğu memlekettür türkiye.
 • belediyelere ait olan suların sınıfta kaldığı rapor.

  hamidiye su üretici firmasının analizden kaçınması sebebiyle işleme koyulmamış.

  iyi olanlarda var tabii.

  bilinen markalardan kabalak, karlık madran ve kipa üst taraflarda olanlar. ayrıca -'de olupta sıranın üstünde yer alan billur su dallıca da ege bölgesi açısından tanıdık bir firma.

  edit: sanırım kötülerken altta iyileri girince yanlış anlaşıldı. raporun iyi çıkan firmalarını da belirtmek istedim.
 • şebeke suyunu damacana koyup millete kaktıran şirketlerin afişe olduğu rapor...

  olum bu kapitalizm hakket çok kötü bi şi lan, allah'ın şebeke suyunu bidona koyup millete kaktırıyolar... yok yani, adam gibi tesislerimiz olsa, mis gibi su borularımız olsa bu bidoncu mafyaya para vermicez ama yok işte... dötüne koyim sistem gibi senin... insanı zorla anarşik yaparsınız !
 • sitede yayınlanan raporu okuyunca insanın kanı donuyor yahu. öyle çok değil, baştan bir 10 sayfa okuyun, başınız dönmezse ben de adam değilim.

  yemin ediyorum rastgele yaşıyoruz şu ülkede. kurtuluş savaşını kaybedip ingiltere, amerika mandasına değil de, papua yeni gine, patagonya mandasına girsek bile başımızdakiler bizi bu derece hayvan yerine koymazsı sanıyorum.
 • sayesinde civa içtiğimizi öğrendiğim rapor. (bkz: taşkesti)

  edit: adamlar raporu güncellemiş. ben de entry'i güncelleyeyim: sayesinde sağlığa zararlı olmayan bir su içtiğimizi öğrendiğim rapor.
 • eskişehir'deyken içtiğim kalabak su ve kocaeli'deyken içtiğim çenesuyunun güvenli ve sağlıklı olduğunu ortaya koyarak beni mutlu etmiş rapordur.

  ben niye mutlu oluyorum? adamlar kârını bana mı veriyor? hayır. ama sağlıklı bir yanımın olduğunu bilmek güzel.
 • muhteşem yüzyıl dizisinin sadece bu haftaki bölümünün onda biri kadar ilgiye mazhar olamamış rapor. adamlar "içtiğiniz suyun içine edilmiş" diye bar bar bağırıyor, millet "pargalı da pargalı" diyor. ne diye zahmet edip su kalitesine uğraşsınlar ki...
 • raporda güncelleme yapılmış. ambalajlı su raporu
 • niyetim adamları göt etmek yada hazırladıkları raporu çürütmek değil lakin hazırladıkları raporların temel dayanağını ele aldığınız zaman bilgi kirliliğine neden oluyor haliyle aşağıdaki bkn daki deyim ortaya çıkıyor. hazırladıkları raporda yer alan analizleri kendileri bulmamışlar ve elde etmemişler bu analiz sonuçlarını ilgili su markasının şişesinin üzerinden, üretici firmanın internet sayfasından yada kendilerinden bizzat istemişler. kendi bünyelerinde bilim insanları, laboratuvarı ve tarafsız laboratuvar kuruluşlarıyla alakalı bir çalışmaları da yok. ki çok büyük bir finansal destek, lojistik çalışma ve özveri ister. türkiye gibi güzide ülkemizde daha orucu bozan şeyler hususunda ortak bir noktada buluşamamışken böyle bir çalışma ne yazık ki ülkemizde siksen olmaz. sonra bu değerleri alt alta koyarak kendilerince bilmem hangi uluslararası derneğin yada ülkenin içilebilir içme suyuna göre markaları iyi yada kötü diye ayırmışlar. hatta bazı markalar satışını sundukları suyun analiz değerlerini vermeyince kötülemişler ve raporu okuyacak kişinin aklına olumsuz düşünceler gelmesini sağlayacak şekilde imalı kelimelerle cümleler ve sıfatlar kullanmışlar.

  bu durumu avrupa da 20 sene kullanılabilecek elektronik bir eşyanın türkiye de 2 sene kullanılabilmesine benzetiyorum zira avrupa ile türkiye nin havası, suyu, toprağı, altyapısı çok farklıdır. yıllarca dış ülkelere satışı yapılan içme suları bir anda nasıl kötü olabilir anlamış değilim zira saka su gibi bir marka burnundan kıl aldırmayan ingiltere gibi bir firmada oldukça çok tercih edilmekte olup ödüller almıştır ki ödüllü su diye dalga geçilir piyasada. zaman zaman ingiltere, almanya, fransa, rusya vb taşaklı ülkelerin gümrük kapısından kanserojen madde tespit edildiği için geri dönen sebze, meyve ürünlerimiz vardır.

  http://www.suder.org.tr/…inaciklamasi_17012013.html

  (bkz: eşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmek)
  (bkz: çamur at izi kalsın)