şükela:  tümü | bugün soru sor
 • zehirli suları fişleyen rapor. yanlız şimdi firmaların yetkilileri halkın huzurunda çıkar bu sulardan bir bardak içer. bakın birşey olmadı der üstüne. benim safritik halkımda inanır bu adamlara içer boklu suları. insan hayatının en ucuz olduğu memlekettür türkiye.
 • belediyelere ait olan suların sınıfta kaldığı rapor.

  hamidiye su üretici firmasının analizden kaçınması sebebiyle işleme koyulmamış.

  iyi olanlarda var tabii.

  bilinen markalardan kabalak, karlık madran ve kipa üst taraflarda olanlar. ayrıca -'de olupta sıranın üstünde yer alan billur su dallıca da ege bölgesi açısından tanıdık bir firma.

  edit: sanırım kötülerken altta iyileri girince yanlış anlaşıldı. raporun iyi çıkan firmalarını da belirtmek istedim.
 • çok iyi niyetle hazırlandığını düşündüğüm rapor. puanlama sistemi bana çok doğru gelmedi ama illa ki biryerden başlamalıydı bu tür sivil denetimler. ben kendi adıma oradaki sıralamadan ziyade şu haliyle birçok farklı markanın analiz sonuçlarının tabloda yer almasını beğendim ve bundan sonra içeceğim suyu bu hareketim raporları doğrultusunda seçeceğim. asla ve asla sonuçlarını yayınlamayan ve harekete vermekten imtina eden şirketlerin sularına dönüp bakmayacağım.
  umarım özellikle sağlığımızı ilgilendiren mal ve hizmetler için de benzerleri yapılır ve gıda hareketi kendi bağımsız laboratuvarlarına kavuşur.

  puanlama sistemide bana ters gelen - (eksi) puanların doğru orantılı olarak verilmesi. örneğin, suda bulunmaması gereken x kimyasalının izin verilen üst sınırı 25 olsun. a, b, c sularındaki x değerleri aşağıdaki gibi olsun:

  a: 2,3
  b: 23
  c: 46

  rapora göre bunların puanları şöyle oluyor:
  a: -10
  b: -100
  c: -200

  bana göre a limitlerin alt ucuna daha yakın olması sebebiyle daha iyi bir puan alabilirdi, ancak c ise çok daha kötü almalıydı. belki de gittikçe artan miktarda - (eksi) puan verilecek bir sistem geliştirilebilir.
 • şebeke suyunu damacana koyup millete kaktıran şirketlerin afişe olduğu rapor...

  olum bu kapitalizm hakket çok kötü bi şi lan, allah'ın şebeke suyunu bidona koyup millete kaktırıyolar... yok yani, adam gibi tesislerimiz olsa, mis gibi su borularımız olsa bu bidoncu mafyaya para vermicez ama yok işte... dötüne koyim sistem gibi senin... insanı zorla anarşik yaparsınız !
 • sitede yayınlanan raporu okuyunca insanın kanı donuyor yahu. öyle çok değil, baştan bir 10 sayfa okuyun, başınız dönmezse ben de adam değilim.

  yemin ediyorum rastgele yaşıyoruz şu ülkede. kurtuluş savaşını kaybedip ingiltere, amerika mandasına değil de, papua yeni gine, patagonya mandasına girsek bile başımızdakiler bizi bu derece hayvan yerine koymazsı sanıyorum.
 • sayesinde civa içtiğimizi öğrendiğim rapor. (bkz: taşkesti)

  edit: adamlar raporu güncellemiş. ben de entry'i güncelleyeyim: sayesinde sağlığa zararlı olmayan bir su içtiğimizi öğrendiğim rapor.
 • eskişehir'deyken içtiğim kalabak su ve kocaeli'deyken içtiğim çenesuyunun güvenli ve sağlıklı olduğunu ortaya koyarak beni mutlu etmiş rapordur.

  ben niye mutlu oluyorum? adamlar kârını bana mı veriyor? hayır. ama sağlıklı bir yanımın olduğunu bilmek güzel.
 • muhteşem yüzyıl dizisinin sadece bu haftaki bölümünün onda biri kadar ilgiye mazhar olamamış rapor. adamlar "içtiğiniz suyun içine edilmiş" diye bar bar bağırıyor, millet "pargalı da pargalı" diyor. ne diye zahmet edip su kalitesine uğraşsınlar ki...